Dinamo jedva pobijedio Goricu, svi golovi pali iz penala

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 25. kola Prve HNL kao gosti Goricu s 2:1(1:0) i time još više učvrstili prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

Susret između prvoplasirane i šesteroplasirane momčadi prvenstva ostat će zapamćen po tome što su sva tri zgoditka postignuta iz kaznenih udaraca.

Prvi je dosuđen u 25. minuti, Marina je u kaznenom prostoru faulirao Andrića koji se našao u izglednoj prilici za gol, a sudac Duje Strukan je bez razmišljenja pokazao na kazneni udarac koji je u vodstvo gostiju pretvorio Andrić.

Domaćini su do izjednačenja došli također iz kaznenog udarca nakon što je reprezentativni branič Marin Leovac s obje ruke oborio najopasnijeg napadača domaćih Zwolinskog, a Lovrić s bijele točke u 57. minuti izjednačio rezultat.

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta jer je Čagalj u 61. minuti na nedozvoljeni način zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac koji je ponovno Andrić pretvorio u vodstvo gostiju.

Dinamo je novom pobjedom stigao na 64 boda, 20 više od druge ispred Rijeke koja ima utakmicu manje. Gorica je sa 38 bodova na šestom mjestu sa dva boda manje od petoplasiranog Hajduka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu, a sudio je pred 4000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.