Dinamo ispao iz Kupa, je li vrijeme da Čačić ode?

Šibenik je prvi finalist Hrvatskog kupa.

Na Šubićevcu je preokretom nanio šokantan poraz Dinamu 2:1. Iako je Josip Drmić zabio već u prvoj minuti, domaća je momčad prvo poravnala preko Ikera Poze, a zatim je Duje Čop, Dinamov igrač na posudbi u Šibeniku, u 93. minuti pogodio za konačnih 2:1.

Dinamo nije mogao zamisliti bolji početak susreta. Već nakon 40 sekundi igre Drmić je zabio za 1:0. Akciju je započeo Menalo podvalivši loptu za Ljubičića, a on je zaobišao domaćeg vratara Đakovića i uposlio Drmića, koji je bez problema pogodio prazan gol.

Momčad Ante Čačića nastavila je prijetiti i nakon pogotka, a u 13. i 14. minuti propuštala je velike prigode. Prvo je Đaković obranio Menalu čistu priliku, nakon koje je uslijedio korner. Poslije tog ubačaja iz kuta prvo je glavom zaprijetio Perković, a zatim je Ristovski s nekoliko metara udaljenosti loše zahvatio loptu.

Šibenik je uzvratio u 20. minuti preko Dolčeka, čiji je udarac iz obećavajuće pozicije otišao pored gola. Iz prvog dijela vrijedi još izdvojiti situaciju iz 38. minute, kada je drugi Drmićev pogodak VAR poništio zbog zaleđa.

Preokret Šibenika u drugom dijelu

Domaća je momčad u drugom poluvremenu podignula razinu svoje igre, iako je Dinamo u uvodnim minutama imao nekoliko solidnih šansi. Najbliže golu gosti su bili u 56. minuti, kada je Kvržić u posljednji tren reagirao ispred Drmića i spriječio siguran gol.

Šibenikov trener Damir Čanadi zatim je u 66. minuti napravio četiri promjene, a one su se pokazale ključnima za ishod utakmice. U 72. minuti momčad sa Šubićevca poravnala je na 1:1, a kombinirala su upravo dva igrača koja su samo šest minuta ranije ušla u igru. Pozo je dodao Radonjiću, a on mu je uz malo sreće vratio loptu. Španjolac je iz velike blizine zabio na prazan gol.

Dinamo je zatim pokušao napasti te mu je u 83. minuti poništen gol zbog zaleđa. Strijelac Menalo bio je u nedozvoljenoj poziciji te je pomoćni sudac to odmah i označio. I kad se činilo da će prvog finalista odlučiti produžeci, a možda i penali, ukazao se Duje Čop. Kvržić je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio, a Čop je glavom majstorski matirao Livakovića za veliko slavlje Šibenika, piše Index.hr.

Šibenik se bori za trofej, ali ne i za Europu

U finalu će Šibenik igrati protiv boljeg iz ogleda Slaven Belupa i Hajduka, koji je na rasporedu sljedeće srijede. Iako pobjednik SuperSport Hrvatskog kupa ima osigurano mjesto u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, treba reći da sa Šibenikom to neće biti slučaj jer se nije prijavio za UEFA-inu licencu.

Navijači ogorčeni

Ovo su neki od komentara ljutitih navijača s Dinamovog Fejsa:

“Nastavak loših utakmica pod trenerom i sportskim direktorom koji je rasprodao sve kvalitetne igrače, doslovno svaku utakmicu strepimo za rezultat. Danas zatvaranje utakmice u 65 minuti protiv Šibenika. Od europskog Dinama do toga da izgledamo kao zadruga s juga u svega par mjeseci. Barišić, Čačić i kompletna ulica marš iz kluba!”

“Nakon prodaje Ademija sam predvidio ovo… Pod Bjelicom su svi napredovali, a sadašnji trener/manager je sve unazadio. Što je najgore ne fale samo Ademi i Oršić, već i Dilaver, Lauritsen itd..sve su to odlični igrači koji su bili dijelom velikih uspjeha kluba. Jako sam tužan bez obzira što je ovo jedina šansa da osvojimo prvenstvo (ako napokon uprava reagira, kao što je trebala već nakon bunkera doma sa Salzburgom). Svaka čast na ulasku u LP, ali bilo je dosta.”

“Čačić i pola ove momčadi već večeras mora otići, Čačić nema mozak, a pola njih nema muda kao ovi momci iz Šibenika, i zato im velike čestitke i zahvala sto će valjda sada doći do promjena iako sam navijač modrih!”

“Svaka vam čast, sve što se gradilo godinama, desetljećima uništeno je u mjesec dana!”