Dinamo i Rijeka podijelili bodove: O prekršaju i golu Raspopovića će se još pričati

Utakmica Dinama i Rijeke označila je kraj prvog dijela sezone u HNL-u, odnosno stanku zbog reprezentativne stanke. Dvije najbolje momčadi u Hrvatskoj podijelile su bodove na Maksimiru odigravši 1:1. Dinamo je poveo pogotkom Marija Gavranovića u 32. minuti, a u 38. je izjednačio Momčilo Raspopović.

Derbi u Maksimiru prošao je u terenskoj nadmoći Dinama, koja je bila posebno izražena u drugom poluvremenu, kad se Rijeka ograničila na prijetnje iz kontranapada i prekida.

Dinamo je u početnih 25 minuta više puta prijetio riječkom vrataru i kapetanu Simonu Slugi, ali udarci domaćih napadača nisu bili dovoljno precizni. Rijeka je prvu priliku imala u 28. minuti, kad je Acosty izbjegao zaleđe, uspio prebaciti istrčalog Livakovića, ali s crte su loptu izbacili Dinamovi braniči.

Tome je prethodio prekršaj kasnijeg strijelca Raspopovića, koji je napravio prekršaj na Kadzioru za žuti karton, koji je već imao od ranije. Sudac je odlučio ne dosuditi ništa, što se kasnije pokazalo ključnim za konačni rezultat.

U 32. minuti Dinamo je došao do prednosti. Ubačaj s desne strane pokušao je očistiti Escoval, ali je prebacio Slugu i pogodio vratnicu. Lopta se odbila na nogu snalažljivom Mariju Gavranoviću, a bivši nogometaš Rijeke neometan je lakoćom poslao loptu u mrežu.

Koliko su Riječani imali nesreće pri tom pogotku, toliko im se vratilo u 38. minuti, kada je Marin Leovac ušao u blok Momčilu Raspopoviću. Crnogorac je pucao sa 20-ak metara, lopta se odbila od Leovčeve noge i u perfektnom lobu preletjela Livakovića te odsjela pod gredom Dinamova gola za izjednačenje na 1:1.

U drugom poluvremenu, pogotovo u posljednjih pola sata utakmice, Dinamovi nogometaši su opsjedali gostujuća vrata, ali je Simon Sluga ostao nesavladan te su Riječani neporaženi napustili Zagreb. No, za najmanje jednu utakmicu izgubili su strijelca Momčila Raspopovića, koji je u 90. minuti zbog oštrog starta zaradio drugi žuti, ujedno isključujući karton. U preostalom vremenu, domaća momčad nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost, piše Gol.hr.

Na stadionu Maksimir utakmicu je pratilo oko 4000 gledatelja, a sudio je Duje Strukan iz Splita.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Prve HNL nogometaši Gorice su kao gosti pobijedili pulsku Istru 1961 sa 2:0 te još jednom potvrdili status najugodnijeg iznenađenja nove sezone hrvatskog prvenstva. Goricu su do treće ovosezonske pobjede svojim pogocima doveli Joey Suk (74) i Lukasz Zwolinski (78).

Nakon šestog kola u vodstvu je Dinamo sa 14 bodova, drugoplasirani Osijek ima 13, a treća je Rijeka sa 12. Po 10 bodova imaju Lokomotiva i Gorica. Šesti je Inter sa sedam bodova i utakmicom manje koja nedostaje i sedmoplasiranom Slaven Belupu koji ima četiri boda. Toliko ih je sakupio i Hajduk koji je na osmom mjestu i još uvijek bez pobjede. Deveta Istra 1961 ima dva boda, a zadnji je Rudeš s jednim bodom.

Slaven Belupo i Inter će odgođenu utakmicu 4. kola odigrati 8. rujna, u vrijeme reprezentativne stanke, a 7. kolo Prve HNL na rasporedu je od 14. do 16. rujna.