Dinamo deklasirao Rijeku, ovo su reakcije nakon susreta

Nogometaši Dinama u derbiju su s visokih 4:0 slavili protiv Rijeke te na najbolji mogući način najavili najveći derbi hrvatskoga nogometa, koji se igra u srijedu, kada Hajduk dočekuje modre na Poljudu u okviru utakmice 25. kola Prve HNL.

Dinamo je zabio u 24. sekundi utakmice, a onda je pobjedu protiv blijedih Riječana potvrdio trima pogocima na samo kraju susreta.

Nakon susreta, Dinamovci su naravno bili sretni što su uzvratili Riječanima za poraz u četvrtfinalu Hrvatskoga kupa, dok su gosti poručili – idemo dalje.

Rekao bih da smo loše počeli, čak nije niti prva minuta bila da smo primili gol. U poluvremenu smo se smirili i 30 minuta drugog dijela stisnuli Dinamo visoko gore, nismo imali neke izrazite prilike, ali bili smo blizu. Šteta da smo se raspali, slažem se da možda rezultat nije realan u odnosu na ono što se događalo na terenu. No, ništa, treba se okrenuti sljedećoj utakmici koja je meni jako, jako bitna. Imamo još dvije utakmice ovaj tjedan, prvo Inter, a onda i Jadranski derbi, rekao je trener Rijeke Simon Rožman za službene stranice HNK Rijeke, prenosi HRT.

Arijan Ademi bio je strijelac najbržeg gola ove sezone.

Da, zabili smo rani gol. Bila je došta teška utakmica, Rijeka je imala dominaciju u drugom poluvremenu, ali mislim da smo zasluženo slavili. Imali smo veliki motiv, dosta se pričalo o krizi, htjeli smo pokazati da nismo. Mislim da smo na pravom putu.

O utakmici s Hajdukom.

Znam što nas očekuje, paklena atmosfera, oni su dobri, digli su se, čeka nas težak meč. Sigurno nas očekuje težak posao. Pod Tudorom igraju dobar nogomet, prepoznatljiv nogomet. Dobri su, dodaje.

Jako smo dobro krenuli u utakmicu, zabili u 1. minuti, a onda smo i odlično odigrali zadnjih 10 minuta. Ovo je najbolja uvertira za derbi na Poljudu. Idemo se spremiti i idemo pobijediti, izjavio je nakon utakmice Sandro Kulenović.

Bitna pobjeda za nas. Dovoljno govori sam početak utakmice koliko smo željeli pobjedu, naporno smo radili cijeli tjedan. Svi smo zadovoljni rezultatom, kaže Mislav Oršić, strijelac jednog pogotka u susretu s Rijekom.

Pričalo se o krizi?

Pa nema krize. Nekada se događaju porazi, to je sastavni dio nogometa. Vratili smo se u pobjedničke vode. Derbi sada u Splitu, sigurno će biti pun stadion. Nadamo se da ćemo uzeti tri boda i zajedno slaviti s našim navijačima, dodaje.

Rijekin napadač Antonio Čolak bio je razočaran.

Čestitke Dinamu, oni su koristili naše greške koje smo napravili. Primiš u prvoj minuti gol, teško je onda ući u utakmicu. Do 80. minute smo imali dobru kontrolu, ali nismo došli do prave šanse. Na kraju su nas kažnjavali, ali tako je ispalo. Imamo Inter za tri dana, gledamo pozitivno prema naprijed.

Možda nije realno tih 4:0, ali zaslužena njihova pobjeda. Do tog drugog gola smo stajali odlično, stajali smo odlično. To nas je nekako presjeklo. Nema vremena za žaljenje, već je u utorak nova tekma i idemo dalje, ističe vratar Rijeke Ivor Pandur.