Devet golova na utakmici između Željezničara i Olimpije, sjajan nastup Menala

Nogometaši Olimpije pobijedili su danas Željezničar u fantastičnom prijateljskom susretu koji je igran u Antaliji sa 6:3.

Željezničar je igrao dobro u prvo poluvremenu i to su naplatili već nakon 15 minuta.

Jedan nogometaš Olimpije igrao je rukom u vlastitom šesnaestrcu, a siguran s bijele tačke bio je Semir Štilić za 1:0.

Do drugog gola čekalo se sve do samog kraja prvog dijela. U 43. minuti mrežu Slovenaca zatresao je i Ivan Lendrić koji se lijepo snašao i desnom nogom matirao golmana Olimpije. S tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavak utakmice kao da izlaze potpuno druge ekipe. Iako se u igračkim kadrovima nije mnogo mijenjalo, Olimpija je izgledala kao tri puta bolja ekipa nego iz prvog djela dok se Željezničar “izgubio” pa su Slovenci za samo četiri minute postigli tri pogotka.

Prvo je u 52. minuti glavom pogodio Bagnack za 1:2, da bi samo dvije minute kasnije glavom pogodio i Luka Menalo za poravnanje. U 56. minuti već je bilo i 3:2 za Olimpiju, a ponovo je pogodio Menalo, ovog puta nogom.

Taj šok očito nije mnogo utjecao na Željezničara koji samo četiri minute kasnije dolazi do poravnanja. Ponovno je iz penala pogodio Štilić.

Ipak, Olimpija i nakon toga nastavlja igrati u istom ritmu pa dolazi do još dva gola u narednih 10 minuta.

Prvo je Ante Vukušić pogodio za 4:3 nakon što je ostao sam jer je lopta prošla kroz čitavu odbranu Plavih, a nakon toga hat-trick kompletira Menalo za 5:3, prenosi Sportsport.ba.

Pred sami kraj meča Slovenci dolaze do još jednog pogotka i to preko Vitje Valenčića.