Denver i Philadelphia poveli, Durant laktom udario Jokića

Denver Nuggets i Philadelphia 76ers su poveli u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć u petoj utakmici polufinala Zapadne, odnosno Istočne konferencije svladali Phoenix Sunse i Boston Celticse.

Denver Nuggets su kod kuće pobijedili Sunse sa 118-102, a do pobjede ih je predvodio Nikola Jokić sa 29 koševa, 13 skokova i 12 asistencija. Bruce Brown je dodao 25 poena, a Michael Porter Jr. i Jamal Murray zabili su svaki po 19 koševa.

Šesta utakmica igra se u četvrtak navečer u Phoenixu.

Kod Phoenixa najbolji je bio Kevin Durant sa 26 ubačaja i 11 skokova, Devin Booker je ubacio 28 koševa, Deandre Ayton dodao je 14 poena i devet skokova.

Nakon tijesnog prvog poluvremena, Denver je preuzeo kontrolu u trećoj četvrtini. Nuggetsi su, zahvaljujući seriji 17-4, poveli 69-53 na početku drugog poluvremena i nastavili povećavati svoju prednost. Nakon dva slobodna bacanja Murraya i pogotka Jokića imali su prednost od 20 koševa nešto manje od pet minuta do kraja (77-57) perioda.

Sunsi su se približili na 17 koševa razlike i imali su priliku dodatno smanjiti zaostatak, ali je Murray ukrao loptu i pokrenuo seriju od 6-2 za vodstvo Nuggetsa 89-68 na kraju treće četvrtine.

Stvari su se zahuktale 37,6 sekundi prije kraja tog dijela utakmice kada su Brown i Jokić ”poletjeli” u blizini Phoenixove klupe, a Durant je laktom udario Jokića, piše Hina.

Brownu i Durantu dosuđena je tehnička pogreška.

Denver je poveo 91-74 u zadnjoj četvrtini, a zatim je odmah krenuo u seriju i u biti završio utakmicu.

Philadelphia 76ers su u petoj utakmici polufinala Istočne konferencije sa 115-103 nadigrali Boston Celticse.

Joel Embiid je postigao 33 koša, uhvatio sedam skokova i blokirao četiri šuta kako bi odveo Philadelphia 76erse do vodstva 3-2 u seriji. Tyrese Maxey dodao je 30 poena i sedam skokova za Philadelphiju. Sixersi mogu završiti seriju u četvrtak kada će se igrati šesta utakmica u Philadelphiji.

Harden je ubacio 17 poena i tome dodao deset asistencija i osam skokova za Philadelphiju, dok je Tobias Harris pridonio pobjedi sa 16 poena i 11 skokova.

Jayson Tatum predvodio je Boston sa 36 poena i deset skokova. Jaylen Brown (24) i Marcus Smart (14) bili su jedini Celticsi koji su postigli dvoznamenkasti učinak na utakmici.

Sixersi nisu zaostajali ni u jednom trenutku nakon prve četvrtine, a vodstvo im nije palo ispod devet u drugom poluvremenu.

Boston je početkom zadnje četvrtine bio unutar 11 poena, ali je Philadelphia povećala prednost na 98-81 tricom Embiida uz 8:33 do kraja utakmice. Sixersi su poveli 113-92, što je njihova najveća prednost u seriji, nakon Maxeyeve trice nešto manje od četiri minute prije kraja.

Al Horford iz Bostona promašio je svaki od svojih sedam pokušaja za tricu i nije postigao koš u utakmici, javila je Hina.