Debakl Reala u prvenstvu; Modrić se ozlijedio

Real Madrid izgubio je od Girone u 31. kolu španjolskog prvenstva 4:2.

Sva četiri pogotka za domaću momčad zabio je Castellanos, igrač koji je do ove utakmice u španjolskom prvenstvu zabio sedam pogodaka. Pogotke za Real zabili su Vinicius Junior i Lucas Vazquez.

Real je krenuo žestoko u utakmicu, igrali su gostujući nogometaši presing i pokušali nabiti tempo. No Girona je koristila svoje prilike. Castellanos je najprije u 12. minuti ostao sam u sredini i zabio glavom, a onda je u 24. minuti pobjegao očajnom Militau i povisio vodstvo na 2:0.

Vinicius je u 34. minuti pogotkom smanjio vodstvo Girone na 2:1, piše Index.hr.

Očajna Realova obrana i sjajni Castellanos

Castellanos je u drugom poluvremenu uspio zabiti još dva gola. Prvi odmah na startu drugog dijela, u 46. minuti, a zatim i u 62., ponovo glavom, za rješenje susreta. Obrana Reala odigrala je užasnu utakmicu, Castellano je kod svakog gola ostao nečuvan jako blizu gola.

Lucas Vazquez zabio je u 85. minuti počasni pogodak za Real, napravio je Ancelotti neke zamjene, ali nije uspio doći ni blizu izjednačenja. Castellanos je postao jedini igrač u 21. stoljeću koji je Realu u prvenstvu zabio četiri gola u jednoj utakmici.

Modriću 62 minute

Luka Modrić igrao je u prvom sastavu Reala, no nije imao neki poseban doprinos igri. Izašao je u 63. minuti, a zamijenio ga je Tchouameni. Jedno vrijeme je Modrić nosio kapetansku trakicu.

Hrvatski kapetan pretrpio je i ozljedu u ovom susretu. Osjetio je bol nakon jednog prekršaja, a kamere su uočile kako sjedi na klupi s ledom na nozi.

O čemu se točno radi i kakva je ozljeda u pitanju još uvijek nije poznato.

Real je ovim porazom ostao na 11 bodova zaostatka za Barcelonom, koja ima utakmicu više, dok je Girona skočila na deveto mjesto.