Davis Cup: Ćorić osigurao prvi bod Hrvatskoj!

Susret 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa između Hrvatske i Kanade u Osijeku otvorio je pobjedom Borna Ćorić. On je umjesto s predviđenim Peterom Polanskim zaigrao s Vasekom Pospisilom te je slavio sa 3:6, 6:2, 6:3, 6:2, javlja HTV.

Tenisači su u prvom setu držali svaki svoj servis u prvih par gemova, pa je nakon četiri gema rezultat bio 2:2, nakon šest 3:3. Odluka je pala u sedmome gemu kada je Pospisil oduzeo hrvatskom tenisaču servis i poveo 5:3. Pospisil je zatim bio siguran na prvome servisu i osvojio prvi set 6:3 za 37 minuta.

Puno bolje je Ćorić ušao u drugi set. Poveo je 2:0 napravivši break u drugome gemu. Imao je Ćorić priliku i u četvrtome gemu, no nije uspio iskoristiti break loptu. Ćorić je poveo 4:1 pa novim breakom zaključio set u svoju korist 6:2.

Sjajno otvaranje trećeg seta za Bornu Ćorića. Nakon što je poveo 1:0, odmah je oduzeo servis Pospisilu te potom bez izgubljenog poena dobio i treći gem. Nakon početnih 3:0, Ćorić održava vodstvo i zaključuje set sa 6:3 za vodstvo od 2-1.

Prvi je u četvrtom setu na servisu Pospisil, dobiva gem, a Ćorić uzvraća za 1:1. Ključni trenutak kod Ćorićevog vodstva 4:2, kad dolazi do 0:40, što su tri break-lopte, a praktički i tri meč-lopte! Drugu koristi i vodi 5:2 te potom sigurno rješava meč na svom servis-gemu uz samo jedan izgubljen poen!