Dario je bio ljut kao rijetko kad: Phila prosula plus 22, Šarić ostao na korak do double-doublea

Philadelphia 76ers Darija Šarića izgubili su i drugu utakmicu polufinala Istočne konferencije protiv Boston Celticsa koji sada vodi 2-0 u seriji na četiri pobjede, a do druge pobjede u seriji stigli su i Cleveland Cavaliers koji su u Torontu svladali domaće Raptorse.

Boston je sinoć kod kuće u drugoj utakmici drugog kruga doigravanja  pobijedio Philadelphiju sa 108-103. Terry Rozier je zabio 20 koševa uz devet asistencija i sedam skokova pomogavši tako Bostonu da nadoknadi zaostatak od 22 koša u drugoj četvrtini. Jayson Tatum je ubacio 21 koš, Marcus Smart 19, a Al Horford i Jaylen Brown svaki po 13.

Dario Šarić je odigrao 34 minutu za Philadelphiju i ostao je na korak od double-doublea zabivši 14 koševa (šut iz igre 4/13, trice 2/6) i upisavši devet skokova te tri asistencije. Najbolji strijelac Philadelphije bio je JJ Redick sa 23 koša. Robert Covington je utakmicu završio sa 22 poena i devet skokova, dok je Joel Embiid zabio 20 koševa i upisao 14 skokova.

Philadelphija je na sredini druge četvrtine vodila sa čak 22 koša prednosti, a onda su Celtics napravili seriju od 18-3 pred kraj prvog poluvremena i preokrenuli rezultata u svoju korist u trećoj četvrtini.

Najveća razlika za Boston u trećoj četvrtini iznosila je osam koševa, ali su se Sixersi probudili u zadnjoj četvrtini i poveli sa 95-93 nešto manje od pet minuta prije kraja. No Celtics se ne predaju i zabijaju 11 od sljedećih 14 koševa za 104-99.

Serija sada seli u Philadelphiju gdje se u subotu igra treća utakmica.

I Cleveland Cavaliers su poveli sa 2-0 u seriji nakon što su i u drugoj utakmici u Torontu bili bolji od Raptorsa i to sa 128-110.

LeBron James je i sinoć odigrao sjajno, zabio je 43 koša i upisao 14 asistencija, a pomogao mu je i Kevin Love koji je upisao 31 poen i 11 skokova, pišu Sportske.

Zvijezde Toronta Kyle Lowry i DeMar DeRozan bili su ograničeni na 45 koševa, Lowry je zabio 24, a DeRozan 21.

Sljedeće dvije utakmice se igraju u Clevelandu, u subotu i u ponedjeljak.