Dalić objasnio što ga je iznenadilo kod Danaca i što je promijenio na poluvremenu

Hrvatska je s 2:1 pobijedila Dansku i kolo prije kraja Lige nacija zasjela na prvo mjesto skupine.

Čestitam igračima na sjajnoj utakmici, posebno na drugom poluvremenu, rekao je hrvatski izbornik Zlatko Dalić nakon utakmice na Maksimiru pa objasnio što je promijenio nakon prvih 45 minuta.

Na poluvremenu smo se malo presložili, Perišića stavili malo više i time dobili dubinu. Malo su nas Danci poremetili jer su igrali s trojicom nazad, a onda smo gubili dubinu s Perišićem, koji je morao zatvarati desnog beka. Puno se vraćao nazad, a u drugom dijelu smo to promijenili i Kovačić je pomagao Sosi, a Perišić više stajao gore i izlazio na stopera.

Dalić je zadovoljan igrom.

Izgledali smo sjajno. Veseli što imamo igrače koji s klupe mogu donijeti još i veći ritam. Sve pohvale svima. Veseli me igra, ambijent, navijanje… Imamo razloga za optimizam. Hrvatska može svakoga pobijediti, rekao je.

Nešto čime nisam zadovoljan? Nema ništa. Sve je dobro. U dobroj smo situaciji da osvojimo skupinu. Možemo i porazom biti prvi, ali idemo tamo pobijediti. Final Four bi bio top rezultat. Primili smo gol i u istom napadu dali gol za 2:1. To je karakter ekipe. To me veseli.

Dalića je dočekalo pitanje o Lovri Majeru, nogometašu koji je pogotkom odlučio utakmicu minutu nakon ulaska u igru.

Ne zanimaju me pojedinci, neću o njima govoriti. Mi smo ekipa, kolektiv. Hrvatska dobiva. Ni Majer, ni Dalić, ni Modrić…