Ćuže riješio mostarski derbi

Zrinjski je u susretu 26. kola Premijer lige igranom u subotu Pod Bijelim Brijegom svladao Velež 1:0.

Bila je ovo utakmica koju su budnim okom pratili mostarski policajci uz pomoć kolega iz Sarajeva.

Red Army nije bilo omogućen dolazak na tribine zbog nedavnih navijačkih sukoba za koje se smatralo da mogu eskalirati.

Susret je riješen već na samom početku pogotkom Ćužea u 9. minuti i do kraja se rezultat nije mijenjao.

Imali su Rođeni pokušaja i prilika, parirali su Plemićima, a u 51. minuti je lopta i zatresla mrežu, ali sudac Ibrišimbegović pokazuje nedozvoljenu poziciju Čaića.

Za nas je najvažnije bilo da dobijemo utakmicu za naše Ultrase i sve koji vole ovaj klub. Ostvarili smo naš cilj i uzeli tri boda. Imali su i oni šanse, ali i mi. Interesantna utakmica, to je tim koji zna da igra, ali i mi znamo da igramo i zadovoljni smo s tri boda, rekao je trener Zrinjskog Petrović za Arenu Sport.

Na klupi Veleža je umjesto Klafurića bio Damir Milanović.

Utakmica sama po sebi je derbi. Otvorena utakmica do samog kraja, došli smo se nadigravat i igrati nogomet. Presudila je ta nesmotrenost kod prekida, možemo biti zadovoljni našom prezentacijom. Glavu gore, imamo još mečeva i idemo iz meča u meč. Prezentiramo dobar nogomet i tako ćemo i nastaviti, izjavio je Milanović.