Čudo u Sarajevu: Bosna Royal “razmontirala” Igokeu

Uvodni susret 2. kola Lige za prvaka Prvenstva BiH u košarci odigrali su Bosna Royal i Igokea, a domaćin je iznenađujuće trijumfirao s uvjerljivih 91:66 (20:19, 23:14, 21:19, 27:14).

“Studenti” su u svakoj četvrtini rezultatski bili bolji, pa su nakon prvog poluvremena vodili s deset poena viška – 43:33, no malo je tko mogao očekivati da će prednost Bosne narasti do +25 kao što sugerira krajnji ishod ovog dvoboja.

Eric Washington je bio prvo ime dvoboja s 22 poena i 5 skokova, Draško Knežević je dodao 20 poena i 5 asistencija, a jako dobri kod pobjedničke momčadi bili su i Cory Brandford s 15 poena i 6 asistencija, te John Joseph O’Brien s 13 poena i 6 skokova.

Marko Ljubičić je kod poraženih imao učinak od 15 poena i 5 asistencija, a Robert Rikić 15 poena i 5 skokova.

Nakon dva uvodna kola i Bosna i Igokea imaju skor 1-1, a u narednom 3. kolu bh prvak na domaćem parketu u Aleksandrovcu dočekuje sastav Kaknja, dok će Bosna na Pecari pokušati doći do prvih gostujućih bodova u srazu sa Širokim.