Čudesna utakmica Chelseaja i Rome, rapsodija PSG-a, Bayern je opet ubojit!

U skupini B PSG i Bayern su ostvarili očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica. PSG je u Bruxellesu pobijedio belgijskog prvaka 4-0, dok je Bayern u Munchenu slavio 3-0.

PSG je poveo već u drugoj minuti golom Kyliana Mbappea, a isti je igrač u 44. minuti glavom lijepo asistirao Edisonu Cavaniju za 2-0. Neymar je u 64. zabio za 3-0, a pobjedu PSG-a potvrdio je Angel di Maria u 88. minuti. Pobjeda Parižana je mogla biti i uvjerljivija da Neymar nije ‘briljirao’ u sebičnosti.

Za PSG je ovo bila treća pobjeda u skupini uz razliku pogodaka 12-0, dok je Anderlecht upisao i treći poraz bez postignutog gola (0-10).

U drugom susretu njemački prvak je u prvoj europskoj utakmici pod vodstvom novog trenera Juppa Heynckesa rutinski stigao do bodova.Golove za pobjedu Bavaraca zabili su Thomas Muller (17), Joshua Kimmich (29) i Mats Hummels (51). Jozo Šimunović nije nastupio za škotski sastav.

Na ljestvici vodi PSG s devet bodova, Bayern ima šest, Celtic tri, a Anderlecht je bez bodova.

U skupini A Manchester United je u Lisabonu pobijedio Benficu 1-0 golomMarcusa Rashforda u 65. minuti.

Utakmicu je obilježio rekord mladog vratara Benfice, 18-godišnjeg Mile Svilara koji je postao najmlađi golman u povijesti Lige prvaka. Svilar je oborio rekord kojeg drži Španjolac Iker Casillas. Slavni Španjolac je 1999. godine debitirao u Ligi prvaka s 18 godina, tri mjeseca i 26 dana, dok Svilar ima 18 godina, jedan mjesec i 22 dana.

Svilar je rođen u belgijskom Antwerpenu i sin je legendarnog vratara Vojvodine Ratka Svilara. Trenutačno je vratar juniorske reprezentacije Belgije premda ga čelnici Nogometnog saveza Srbije pokušavaju nagovoriti da promijeni državljanstvo.

U drugom susretu Basel je u Moskvi iznenadio CSKA pobijedivši 2-0. Golove su postigli Taulant Xhaka u 29. i Oberlin u 90. minuti.

Na ljestvici vodi Manchester United s devet bodova, Basel ima šest bodoba, CSKA tri, a Benfica je bez bodova.

Čudesna utakmica u Londonu

U skupini C Chelsea i Roma su odigrali fantastičnu utakmicu sa šest golovai nizom prilika na obje strane. Na koncu je završilo 3-3.

Engleski prvak je poveo 2-0 golovima Davida Luiza (11) i Edena Hazarda(37), no gosti su odličnom igrom u nastavku uspjeli okrenuti rezultat, a junak je bio dvostruki strijelac Edin Džeko.

Prednost domaćina smanjio jeAleksandar Kolarov u 40. minuti, a izjednačio je Džeko sjajnim pogotkom u 64. minuti. Fazio je s centra poslao visoku dugu loptu u šesnaesterac Chelseaja, a Džeko iz prve opalio posred gola. BiH napadač je u 70. minuti doveo Talijane u vodstvo, nakon što je Kolarov ubacio iz slobodnog udarca. No, samo pet minuta kasnije izjednačio je Hazard svojim drugim golom na utakmici.

Na ljestvici vodi Chelsea sa sedam bodova, Roma ima pet bodova, Atletico Madrid dva, a Karabag jedan bod.