CSKA preokrenuo protiv Reala i postao drugi finalist Eurolige

Odigrane su obje polufinalne utakmice Final Foura Eurolige. Dva velika kluba, prošlogodišnji finalisti Real Madrid i Fenerbahče ispali su iz borbe za naslov. Za osmi naslov u povijesti borit će se CSKA Moskva, dok bi Anadolu Efes mogao doći do prve titule u svojoj povijesti.

Fantastična je bila utakmica turskih rivala Fenerbahčea i Anadolu Efesa. Vrlo izjednačeno bilo je prvo poluvrijeme, iako je u drugoj četvrtini Efes uspijevao doći do značajnije rezultatske prednosti. Ipak, ništa još nije bilo riješeno jer je Efes imao vodstvo od 45:40 na poluvremenu.

U trećoj dionici nastavlja se izjednačena utakmica, Fenerbahče se pokušava potpuno vratiti, ali na samom kraju dionice Efes radi veliku seriju 9:2 i dolazi do vodstva od 68:57 na kraju treće četvrtine. Tu dvoznamenkastu prednost više nisu ispuštali do kraja susreta. Efes je nastavljao rasti, Fenerbahče padati i epilog svega bila je velika pobjeda Efesa sa 92:73.

Fantastičan je bio Shane Larkin s 30 poena, sedam skokova i sedam asistencija, dok je Vasilije Micić ostvario učinak od 25 poena i pet asistencija. Kruno Simon odigrao je 11 minuta i za to vrijeme upisao jedan skok i promašaj za tri poena. Kod Fenerbahčea, Jan Vesely postigao je 14 poena, piše Sportnet.

Prvi polufinalni susret bio je sjajna uvertira za napeti ogled CSKA Moskve i Real Madrida. Španjolci su krenuli furiozno i već u prvoj četvrtini imali dvoznamenkastu prednost. Ipak, CSKA se pobrinuo da se Real ne odlijepi odmah i Rusi su smanjili na četiri poena. Do kraja poluvremena, Real je vodio, a s malih 45:43 otišlo se na odmor.

U nastavku je Real dominirao i ponovno došao do velike prednosti. Imali su Madriđani 65:51 manje od četiri minute do kraja treće četvrtine i činilo se da polako, ali sigurno dolaze do novog finala. Ipak, prerano su krenuli razmišljati o finalu jer je CSKA malo po malo smanjivao prednost i konačno u posljednjoj četvrtini došao do vodstva tricom Nanda De Coloa. Mirnim izvođenjem bacanja Rusi su uspjeli zadržati prednost, a Realu nije pomogla niti čudesna trica Sergija Llulla za -1. CSKA je na kraju slavio s 95:90.

De Colo i Sergio Rodriguez bili su najbolji kod CSKA s 23 postignutih koševa, dok je u Realu Fabien Causeur postigao 18 poena.

Finale i utakmica za treće mjesto na rasporedu su u nedjelju, 19. svibnja.