Crvena zvezda prvak ABA lige, utakmicu obilježili navijački neredi

Nakon novih navijačkih izgreda ipak je okončana finalna serija regionalne košarkaške ABA lige.

Prvak je postala Crvena zvezda koja je dobila Partizan s ukupnih 3-2 nakon domaćeg slavlja 80-77.

I ovu petu utakmicu pratila je napeta atmosfera na tribinama.

Tako su domaći navijači s raznim predmetima zasuli košarkaše Partizana na zagrijavanju, dok je drugo poluvrijeme prilično kasnilo zbog toga što se morao isprazniti dio tribina uslijed incidenta na kraju prvog dijela.

U 24. minuti (39-39) su uslijedili novi ekscesi. Ponovno su navijači bacali sve i svašta na parket, a suci su odmah otišli u svlačionicu te je odlučeno kako se dvoboj može nastaviti tek kada se isprazne sve tribine. Nakon dugačke stanke peta, odlučujuća utakmica je nastavljena.

I tako je utakmica koja je počela u 20:00 sati okončana u 23:30 sati, a ključnom se u svemu pokazala trica Woltersa minutu prije kraja za 78-75 Crvene zvezde.

Nakon igre slobodnih bacanja Partizan je došao u šansu izjednačiti tricom u posljednjih devet sekundi. No, dalekometna trica Puntera ostala je daleko od obruča i Crvena zvezda je mogla početi slaviti, javlja Hina.

Dejan Davidovac je za pobjednički sastav ubacio 15 koševa uz šest skokova i tri ukradene lopte, dok je Nathan Wolters dodao 12 uz sedam asistencija.

Kod Partizana je odličnu utakmicu odradio Kevin Punter koji je ubacio 27 koševa.

Ovakvim rezultatom Crvena zvezda se po broju trofeja u ABA ligi izjednačila s Partizanom.

Obje momčadi imaju po šest naslova, s tim da je Crvena zvezda obranila naslov pobjednika, a najbolja je bila u šest od posljednjih sedam izdanja ovog natjecanja.