Ćorić u šampionskom stilu pregazio Ramosa u Indian Wellsu

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo ATP turnira iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu nakon što je u nedjelju svladao 19. nositelja Španjolca Alberta Ramosa-Vinolasa sa 6-0, 6-3.

Ćorić je bio gotovo jednako uvjerljiv kao i u prvom kolu, kada je za samo 58 minuta pobijedio Amerikanca Donalda Younga sa 6-0, 6-2. Protiv Ramosa-Vinolasa trebalo mu je 17 minuta više.

Ćorić je projurio kroz prvi set izgubivši samo četiri poena na svoj servis, a gotovo jednako dominantan bio je i u drugom setu. Španjolac se je držao do sedmog gema, kada je izgubio servis.

Ćorić je meč okončao još jednim breakom za uvjreljivu pobjedu 6-0, 6-3.

Bio je to njihov treći dvoboj, a hrvatski tenisač sada vodi sa 2-1 u pobjedama. Španjolac je slavio 2016. u 1. kolu Australian Opena, a Ćorić mu je uzvratio pobijedivši ga u četvrtfinalu prošlogodišnjeg turnira u Marrakechu.

U sljedećem kolu Ćoriću će opet biti protivnik Španjolac, ovaj puta to će biti 13. nositelj Roberto Bautista Agut, s kojim ima negativan omjer. Bautista Agut vodi sa 4-1 u pobjedama, a španjolski tenisač slavio je i u posljednjem međusobnom susretu koji je odigran ove godine u četvrtfinalu Dubaija.