Ćorić poražen u prvom kolu ATP turnira u Tokiju

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira serije 500 u Tokiju izgubivši od Japanca Tara Daniela 6:4, 4:6, 7:6 poslije dva sata i 40 minuta igre.

U ovom izjednačenom meču Ćoriću nije pomoglo ni 15 aseva ni činjenica da ih je suparnik servirao samo sedam, a napravio čak šest dvostrukih grešaka.

U prvom setu hrvatski tenisač izgubio je svoj servis za vodstvo Daniela od 2:1 i Japanac je tu prednost sačuvao do kraja seta. U drugom setu, Ćorić svoj servis gubi jednom, ali ga uzima japanskom tenisaču dva puta i završava set u svoju korist.

Treći set je potpuno izjednačen, ni jedan tenisač ne gubi svoj servis i odlazi u tie-break gdje je ipak bolji Japanac.

Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled, prenosi HRT.

Na turniru u Tokiju ostao je još Marin Čilić koji će za prolaz u treće kolo igrati protiv južnokorejskog tenisača Hyeona Chunga.