COPA: Tri poništena gola i samo bod očajnog Brazila

Brazil je razočarao svoje navijače u drugom kolu skupine A Prvenstva Južne Amerike, tek bod osvojen protiv Venezuele.

Utakmica igrana u Salvadoru nije ponudila golove, iako je Brazil imao apsolutnu dominaciju u posjedu lopte, čak 70 posto.

No, malo je to značilo, nevjerojatno jest kako je domaćin Copa Americe uputio 19 udaraca prema golu protivnika, samo je jedan uzdrmao vratara Wuilkera Farineza.

Tu nisu ubrojena čak tri poništena gola brazilskoj vrsti. Izbornik Tite na raspolaganju je imao pun napadački asortiman (minus Neymar), no Firmino, Neres, Coutinho i Richarlison nisu bili u stanju probiti bedem ispred venecuelanskog gola. Dvoboj na stadionu Fonte Novapratilo je više od 42 tisuće navijača.

U istoj skupini, Peru koji je također remizirao s Venezuelom u prvom kolu (0:0), slavio je prvu pobjedu protiv Bolivije rezultatom 3:1. Bolivijci su poveli sredinom prvog poluvremena preko Martinsa s bijele točke, a u posljednjim trenucima poluvremena izjednačio je Guerrero. Farfan i Flores u nastavku su dvoboja odveli Peru do pobjede, prenosi Sport klub.

Brazil je još uvijek vodeća ekipa u skupini A s četiri boda, ali samo na gol razliku ispred Perua protiv kojeg će igrati u posljednjem kolu. Venezuela je treća s dva boda i nevjerojatnom gol razlikom 0:0, no ukoliko žele šokirati svijet i plasirati se dalje morat će zabiti Boliviji.