Classic Čilić: Dobio set, vodio 5:2 u drugom i na kraju izgubio

Marin Čilić (ATP – 36.), šesti nositelj ATP turnira u američkom Winston-Salemu, nije se uspio plasirati u treće kolo, a bolji od njega bio je Bjelorus Ilja Ivaška sa 4-6, 7-5, 6-4 nakon dva sata i 49 minuta.

Čilić je nakon osvojenog prvog seta poveo, napravio “break” i za 2-0 u drugom setu te ga je samo jedan gem dijelio od pobjede kad je došao do vodstva 5-2.

No, do meč-lopte nije stigao. Izgubio je pet gemova zaredom, čime je 27-godišnji Bjelorus izborio treći set.

U njemu je Čilić ostao bez prilike za “break” pa ga je izgubljeni servis u sedmom gemu koštao 16. poraza u ovoj sezoni.