City tek nakon penala prošao drugoligaša

Iako je bio veliki favorit protiv vodeće momčadi Championshipa, Manchester City je u osmini finala Carabao Cupa izbacio Wolverhampton tek nakon boljeg izvođenja penala. Nakon 120 minuta bilo je 0:0 i Wolvesi su prva momčad ove sezone koja nije primila gol od Citya iz igre.

Ipak, apsolutni junak utakmice bio je Claudio Bravo koji je Wolvesima obranio tri mrtve šanse u situacijama jedan na jedan, a onda im skinuo i dva penala u raspucavanju koje je City dobio 4:1.

Guardiola je poslao kombinirani sastav na teren, no i dalje u napadu bili Aguero, Gabriel Jesus i Silva, a od prve minute igrali su i Sterling i Ilkay Gundogan. Pred kraj je ušao Kevin De Bruyne, a u produžetku i Sterling, no ni oni nisu uspjeli slomiti goste, piše Index.hr.

City je imao više udaraca na gol (25-7), ali Wolvesi su imali najbolje prilike koje nisu iskoristili. Domaćini su se puno bolje našli u izvođenju penala, koji su se pucali po novom A-B-B-A sustavu. De Bruyne, Toure, Sane i Agüero izveli su četiri penala kakvi se rijetko viđaju, a N’Diaye i Coady su promašili za goste.