City slavio u Budimpešti, a Real s igračem više jedva u Bergamu

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Borussiju Moenchengladbach s 2-0 u Budimpešti, a Real Madrid je s 1-0 svladao Atalantu u Bergamu, u posljednje dvije utakmice prvog kruga osmine finala Lige prvaka, koje su odigrane u srijedu navečer.

U vrlo nadmoćnoj predstavi Manchester City su do pobjede na Puskas Areni, gdje ih je Borussia ugostila zbog epidemioloških mjera koje su na snazi u Njemačkoj, doveli Portugalac Bernardo Silva, strijelac vodećeg pogotka u 29. minuti, i Brazilac Gabriel Jesus koji je na asistenciju Silve pogodio mrežu u 65. minuti.

Uzvrat na Etihadu je na rasporedu 16. ožujka.

U Bergamu je Atalanta ugostila Real Madrid i od 17. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Freulera. No, gosti su brojčanu prednost uspjeli iskoristiti tek u 86. minuti kad je Francuz Ferland Mendy preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio lijevi donji kut domaćeg gola.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio jedan od istaknutijih pojedinaca u pobjedničkoj momčadi, a Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 30. minute kad je zamijenio ozlijeđenog Zapatu.

Uzvrat u Madridu na stadionu Alfredo di Stefano bit će odigran 16. ožujka.