City razbio Liverpool na Anfieldu i nezaustavljivo grabi ka tituli

U derbiju 23. kola Premiershipa, Manchester City je razbio Liverpool s 1:4 na Anfieldu i tako su se Redsi vjerojatno oprostili od obrane prošlosezonskog naslova prvaka.

City je mogao žaliti u prvom poluvremenu za promašenim jedanaestercom Gundogana u 37. minuti. U prvom poluvremenu obje momčadi stvorile su više lijepih prigoda, ali u svlačionicu se otišlo s najnepopularnijim rezultatom 0:0.

A u drugom djelu se imalo što za vidjeti, jer palo je čak pet pogodaka.

Prvo se Gundogan iskupio u 49. minuti i pogodio za 0:1. 14 minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Liverpool, a siguran realizator je bio Salah za izjednačenje na semaforu.

Nakon toga tri minute kaosa za brazilskog vratara Alissona i obranu Redsa. U 73. minuti ponovno pogađa Gundogan za 1:2, a u 76. Sterling za 1:3 nakon katastrofalne pogreške Allisona.

Konačnih 1:4 postavio je Foden u 82. minuti sjajnim pogotkom i tako Redsima priredio još jednu tešku noć.

Kloppova družina sada ima veliki zaostatak za vodećim Cityjem  i do kraja ih očekuje teška borba i za mjesta koja vode u Ligu prvaka.