Cirkus u Šibeniku: Katić nije htio napustiti teren pa ga napustili suci!

Po mnogo čemu specifična bila je prijateljska pripremna utakmica košarkaša Jollyja Jadranske banke Šibenik i Širokog odigrana na Baldekinu. Domaća je momčad u uzbudljivoj završnici ostvarila pobjedu, i to prvu u pripremnom razdoblju, bilo je 84:82, ali najupečatljiviji trenutak utakmice dogodio se u 14. minuti kad su se suci povukli s terena.

Definitivno najzanimljiviji detalj na utakmici dogodio se u četvrtoj minuti druge četvrtine: suci su dosudili drugu tehničku grešku za gostujućeg playa Katića. Značilo bi to i isključenje, ali Katić nije otišao s terena. Željeli su suci potom isključiti i trenera gostiju Velića, ali kako oni nisu htjeli otići s parketa, pokupili su se suci. Sudačka trojka Kardum, Braica i Mirčeta i nakon nagovaranja nisu se željeli vratiti na parket, a za njima su otišli i ljudi koji su sjedili za zapisničkim stolom.

Susret je ipak odigran do kraja jer se sudačke uloge primio Dean Lauri, nekadašnji sudac koji je došao pogledati utakmicu, pa je silom prilika uskočio na parket odlično zamijenivši sudačku trojku. A na zapisnički stol sjeli su, da bi se susret mogao odigrati do kraja, načelnik Općine Bilice Josip Ćaleta-Car i glavni sponzor Jollyja JBŠ Josip Stojanović Jolly.

Nakon poraza od Zadra, zatim dva poraza na gostovanju kod ABA ligaša Budućnosti u Podgorici, odnosno poraza na turniru u Zagrebu (A-2 ligaš Gorica i Zagreb), košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik iz šestog su pokušaja napokon stigli do prve pobjede u pripremnom razdoblju, savladali su na Baldekinu momčad svog bivšeg trenera Ivana Velića – Široki rezultatom 84:82.

Imali su igrači Mladena Erjavca i više od 20 koševa prednosti tijekom utakmice, ali gosti su u trećoj, a zatim i zadnjoj četvrtini itekako smanjili prednost, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. 30-ak sekundi prije kraja Jolly JBŠ je imao plus četiri (80:76), Katić ubacuje tricu za 80:79, da bi Junaković s linije slobodnih bacanja pogodio za 82:79. Gostujuća momčad tada ubacuje novu tricu, preko Bilinovca, za novo izjednačenje 82:82. Pet sekundi ostalo je do kraja utakmice, Mašić je izborio prekršaj, pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 84:82. Uspjeli su i gosti iz Širokog Brijega imati još jedan napad, ali Novačićev šut nije bio precizan.

Široki u četvrtak u Sinju igra protiv Alkara, a za vikend nastupa na turniru u Mostaru.