Čilić zaustavljen u osmini finala Australian Opena

Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale Australian Opena.

U četiri seta (6-2, 6-7, 2-6, 6-7) od Čilića je bio bolji Kanađanin Felix Auger-Aliassime, deveti igrač svijeta. Meč je trajao tri sata i 39 minuta.

Nije moglo početi bolje; Čilić je u prvom setu izgledao sjajno. Stigao je do dva breaka (u trećem i sedmom gemu), imao je pet aseva i 14 winnera i set je riješio za malo više od pola sata.

Drugi set, međutim, bio je puno kompliciraniji. Breaka nije bilo. Čilić je u desetom gemu spasio tri lopte, u tie-breaku jednu je set loptu imao i on, ali je nije iskoristio i Kanađanin je tie-break uzeo s 9-7. I zatim se prošetao kroz treći set u kojemu je Čilić dva puta izgubio servis.

U četvrtom setu pak Čilić je spasio dvije break lopte odmah u prvom gemu, a zatim više niti jedan tenisač do kraja seta nije imao priliku za break. Set je otišao u tie-break, Auger-Aliassime poveo je 5-2, iskoristio prvu meč loptu i potvrdio plasman u četvrtfinale, prenosi Telesport.

Prvi je to Čilićev poraz od Kanađanina u tri međusobna susreta.