Čilić u Indiji dobio jednog Francuza, na redu je odmah drugi

Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u indijskom Puneu, najbolji hrvatski tenisač bez većih problema slavio je protiv Francuza Pierrea-Huguesa Herberta za nešto više od sat vremena igre.

Niti drugi meč u indijskom Puneu nije predstavljao preveliki problem za Marina Čilića koji je izašao kao pobjednik iz dvoboja s Francuzom Pierreom-Huguesom Herbertom i tako izborio prolazak u polufinale. Slavio je sa 6:3, 6:2 za nešto više od sat vremena igre.

Najbolji hrvatski tenisač u prvom setu izgubio je tek pet poena na svom servisu, ne dopustivši nijednu break šansu svom protivniku. U petom gemu oduzeo je servis Francuzu i mirno zaključio set u svoju korist.

Odmah na otvaranju drugog seta Čilić dolazi do breaka prednosti kojeg čuva sve do sedmog gema kada još jednom oduzima servis Herbertu za vodstvo 5:2 i zaključuje meč bez većih problema.

Za ulazak u finale igrat će protiv Francuza Gillesa Simona.