Čilić bez problema preko Japanca Uchiyame izborio četvrtfinale turnira u Tokiju

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u srijedu u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Tokiju nakon što je u 2. kolu bez većih problema svladao Japanca Yasutaku Uchiyamu 6:3, 6:4.

U prvom setu nakon izjednačenog početka hrvatski tenisač uzima servis suparniku za 5:3 i tako odlučuje prvi set, koji je trajao 32 minute, u svoju korist.

Drugi set Čilić započinje tako da japanskom tenisaču odmah uzima servis i dolazi u prednost koju drži do kraja. Japanac je imao jednu priliku za break kod 4:3 za Čilića, ali je napravio dvije pogreške i Čilić dolazi na 5:3.

Čilić je za pobjedu u meču, koji je trajao sat vremena i 14 minute, servirao 14 aseva, imao je 88 posto poena na prvom servisu i Japancu je dva puta uzeo servis, po jednom u svakom setu.

Ovo je bio prvi međusobni ogled petog tenisač svijeta Čilića i Uchiyame, 214. na ATP ljestvici.

U četvrtfinalu će hrvatski tenisač igrati protiv Amerikanca Ryana Harrisona, 52. na ATP ljestvici, s kojim je do sada igrao pet puta i četiri puta slavio, zadnji put ove godine u Rimu.