Cibona s impresivnih 17 trica pobijedila Igokeu i izborila ostanak u ABA Ligi

Cibona je upisala vrlo važnu pobjedu u Laktašima koja je ostavlja među ABA ligašima. Svladala je Igokeu s glatkih 97:84 uz čak 17 ubačenih trica…

U pravo vrijeme Cibona je ugrabila pobjedu protiv Igokee i tako izborila opstanak u ABA ligi. Cibosi su slavili 97:84, ubacili čak 17 trica (iz 31 pokušaja) i iskupili se za poraz u Kopru protiv Primorske na šokantan način.

Ivan Velić može biti zadovoljan, rotirao je igrače, svi su dobili priliku osim Marka Ramljaka i izuzev Gibsona koji standardno ima visoku minutažu, nitko nije igrao više od 21 minute, ali ni manje od 11 minuta sok u cijeloj priči rezultat nije patio, piše Sportnet.hr.

Igokea je vrlo brzo nakon što je riješila prvu dionicu u svoju korist ispustila vodstvo i više se nije vratila.

Cibona je preko Katića poravnala na 28:28, odmah je Bilinovac ubacio tricu, Vucić položio, a nakon Katićeve trice Cibosi su bili na plus šest.

Matic Rebec je bio najbolji u redovima Cibone

Do odlaska na odmor u nekoliko navrata Igokea se uspjela pustiti na tri koša zaostatka, a na startu drugog poluvremena jedno i na minus dva (58:56) i tu je stala. Cibona radi seriju 8:1 i odlazi na rub dvoznamenkastog vodstva.

Održavali su Cibosi razliku bez problema, u zadnjoj četvrtini bili u na pragu 20 koševa viška, a na kraju su se zadovoljili pobjedom 97:84.

Kod Cibone po 16 poena upisali su Matic Rebec (pet asistencija) i Ivan Novačić. Roko Prkačin dodao je 15 poena. Kod domaćina po 15 poena ubacili su Sava Lešić i Marko Tomas.