Cibona pobijedila Zadar i izjednačila u finalnoj seriji

U drugoj finalnoj utakmici hrvatskog prvenstva za košarkaše, Cibona je upisala pobjedu protiv Zadra 77:73 i poravnala je u seriji na 1-1…

Iako je sav pritisak bio na leđima Cibone, domaćin je uspio odigrati dobru utakmicu, svakako bolju nego u prvom susretu, te doći do pobjede 77:73 kojom su Zagrepčani poravnali u seriji na 1-1.

Cibona je ipak uspjela osposobiti Amara Gegića koji je zaradio lakšu ozljedu u prošlom susretu dok je Zadar bio bez pomoći Antonija Jordana čiji gležanj ipak nije bio dovoljno oporavljen za nastup.

Zadar je i ovu utakmicu bolje otvorio, stvorio dosta rano solidnu razliku (13:5), ali nije je dugo zadržao i Cibona se vratila u utakmicu.

U drugoj dionici imala je prednost konstantno, u jednom trenutku i osjetnih plus 11, a na poluvremenu je vodila s 43:36.

Održavali su domaćini prednost sve do sredine zadnje dionice kada Zadar radi seriju 7:0 i tricom Darija Drežnjaka četiri i pol minute prije kraja preuzima vodstvo 68:66.

Tu se nekako susret lomio, Cibona nije smjela dopustiti Zadru odvajanje jer su gosti bili u naletu i teško bi se Cibosi vratili, a s druge strane Zadar je htio što bolje iskoristiti te svoje dobre minute, piše Sportnet.hr.

Bolje je to iskoristila Cibona koja tricom Gegića dolazi do vodstva, još jednu tricu ubacuje Gnjidić, Reuvers dodaje slobodna bacanja i domaćin u zadnju minutu ulazi sa 74:68.

Justin Carter je približio Zadrane u zadnjim sekundama na minus dva, na liniju slobodnih bacanja poslan je Toni Nakić koji ubacuje oba i Cibona odlazi do pobjede.

Predvodili su je Reuvers s 13 koševa i Roko Prkačin s 12 koševa i deset skokova. Kod Zadra Carter je ubacio 20 koševa uz šest skokova, a Pavle Marčinković 16 koševa.

Mateo Drežnjak je upisao 8 koševa, 7 skokova i 6 asistencija – dok je njegov brat Dario za Zadar zabio 11 koševa.