Četvrti uzastopni ”double-double” Ivice Zubca

Košarkaši Los Angeles Clippersa učvrstili su se na četvrtom mjestu Zapadne konferencije NBA lige te su sve bliže osiguranju prednosti domaćeg terena u prvom krugu doigravanja rutinskom 131-102 domaćom pobjedom protiv Utah Jazza, a hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac ostvario je novi “double-double” učinak.

Zubac je za 23:57 minuta provedenih na parketu postigao 12 koševa (šut za dva 5-6, slobodna bacanja 2-2) uz 10 skokova, a usto je upisao i dvije asistencije, jednu osvojenu loptu te tri blokade. Bio mu je to četvrti uzastopni double-double učinak.

Kod Clippersa, koji su riješili pitanje pobjednika već u prvoj četvrtini koju su dobili sa 41-16, čak osam igrača postiglo je dvoznamenkast broj poena, najviše Terance Mann 19, dok je James Harden ostvario “triple-double” sa 13 poena, 10 skokova i 15 asistencija.

U redovima Jazza, kod kojega je 3:45 minuta na terenu proveo i Luka Šamanić te za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za dva uz jedan skok, najefikasniji je bio Talen Horton-Tucker sa 17 ubačaja, piše Hina.

Clippersi su sada na omjeru pobjeda i poraza 49-28, odnosno imaju tri pobjede manje od trećeg Oklahoma City Thundera, a dvije više od petih Dallas Mavericksa i to pet utakmica prije kraja ligaškog dijela sezone. Utah je 12. na Zapadu sa 29-48.

New York Knicksi nastavili su s lošom formom izgubivši četvrtu od posljednjih pet utakmica, ovoga puta na gostovanju kod Chicao Bullsa sa 100-108, a hrvatski veteran Bojan Bogdanović je za 20:17 minuta provedenih u igri postigao 9 koševa (šut za dva 2-5, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2) uz po skok i asistenciju.

Knicksima nije pomogao niti odlično raspoloženi Jalen Brunson koji je utakmicu okončao sa 35 poena i 11 asistencija, dok su Bullse do pobjede predvodili Javone Green s učinkom karijere od 25 ubačaja i 13 skokova te Ayo Dosunmu sa 24 pogotka.

Knicksi i dalje dijele četvrto mjesto na Istoku s Orlando Magicom s omjerom 45-32, dok su Bullsi deveti na Istoku sa 37-40.