Češki Slovaci pobijedili Dinamo

U četvrtoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji Dinamo je upisao 1:2 poraz od češkog nogometnog kluba FC Slovacko. Jedini je pogodak za Modre postigao Amer Gojak, u 52. minuti susreta. Dinamo tako završava pripreme uz dvije pobjede i dva poraza. Modri su pobijedili Muru i Vorsklu, a izgubili od ruskog Tosnog i danas od Čeha.

Nakon što su dan ranije slavili 1:0 protiv Vorskle Poltave kada je strijelac bio Hodžić, u ovoj posljednjoj pripremnoj utakmici s češkim klubom igrači trenera Peteva ipak nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata, javlja Index.hr.

Kako je najavio dan ranije, trener Modrih u ovoj je utakmici veću minutažu dao igračima koji su dan ranije igrali manje. Na golu je od prve minute bio Zagorac, na stranama su igrali Matel i Pivarić, a stoperi su bili Rrahmani i Lešković. U sredini su krenuli mladi Pavičić i Knežević, dok su prema naprijed igrali Guilherme, Gojak i Sosa. Špica je od početka bio Henriquez.

Češka momčad povela je već u devetoj minuti susreta, kada je nakon kornera u gužvi Daniček došao do lopte i precizno zatresao mrežu Dinama. U 13. minuti Navratilov se odlučio na siloviti udarac iz kaznenog prostora, ali Pivarić je dobro blokirao. Samo minutu kasnije dobra prilika za Modre. Matel je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, a na drugoj vratnici Gojak loptu glavom poslao malo pokraj gola.

U 25. minuti vidjeli smo odličnu intervenciju Rrahmanija nakon što je jedan od igrača Slovackog s desne strane htio prizemnu dodati pred gola Dinama. Mladi stoper na vrijeme je otklonio opasnost koja bi vrlo vjerojatno završila u mreži Dinama. U 43. minuti dobra reakcija vratara Dinama. Navratil je pokušao prebaciti Zagorca koji u kaznenom prostoru dobro reagira i brani, isto kao i minutu kasnije kada je Zajic pucao iz blizine s nekih šest metara.

U drugom poluvremenu u svlačionici su ostali Pavičić i Pivarić, a na travnjak su istrčali Moro i Ćorić koji je već u 52. minuti upisao asistenciju. Odigrao je preciznu povratnu za Gojaka koji je zatim zatresao mrežu Slovackog za 1:1. Šteta što izjednačen rezultat nije dugo trajao. Razigrani češki klub u 56. minuti stigao je do prednosti i rezultata 2:1. Zajic je prvo zatresao vratnicu iz blizine, a onda je odbijenu loptu pospremio u mrežu Danijela Zagorca.

Trener Dinama Petev napravio je nekoliko izmjena minutu nakon pogotka. U igru su za Dinamo ušli Horkaš, Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks, Antolić, Sammir, Hodžić.

U 68. minuti lijepa prilika za Dinamo. Moro se odlučio na siloviti udarac s nekih 30 metara, a vratar Slovackog Heča spremno je obranio. Do kraja utakmice pokušavali su Modri probiti obranu Slovackog, ali nisu uspjeli ugroziti protivnika. U 88. minuti Hodžić je iz voleja pucao na gol, ali nedovoljno precizno za pogodak. U posljednjim sekundama pucao je i Ćorić iskosa s desne strane s ruba kaznenog prostora, ali Heča je i to spremno uhvatio.