Celtic srušio Barcu, Šahtar pao u zadnjoj sekundi

Završene  su utakmice 4. kola Lige prvaka! Pravu senzaciju u četvrtom kolu Lige prvaka napravio je škotski Celtic. Golovima Wanyame i Watta Bhoysi su pobijedili Barcelonu i približili klub prolasku u drugi krug natjecanja. Barcelona je dominirala, ali i promašivala svoje prilike. Put do mreže pronašla je tek u sudačkoj nadoknadi kada je počasni pogodak postigao Messi.

U spektaklu na Stamford Bridgeu Chelsea je golovima Torresa, Oscara i Victora Mosesa s 3:2 svladao Šahtar. Bila je to ustinu fantastična utakmica prepuna tempa, sjajnih poteza i zgoditaka.

U drugoj utakmici skupine G Benfica je u Lisabonu pobijedila moskovski Spartak sa 2:0, a oba gola postigao je Cardoso (55., 69.).

Najuvjerljiviju pobjedu u četvrtom kolu ostvario je Bayern. Bavarci su u Münchenu u okviru skupine F svladali Lille sa 6:1. Pizarro je postigao tri gola (18., 28., 33.), dok su se u strijelce u dresu Bayerna upisali i Schweinsteiger (5.), Robben (23.) i Kross (66.). Strijelac jedinog gola za goste bio je Kalou (58.).

Valencia je u drugoj utakmici u grupi svladala Bate Borisov sa 4:2. Golove za ‘Šišmiše’ postigli su Jonas (26.), Soldado (29. – pen.) i Feghouli (51., 86), dok su strijelci za Bate bili Bressan (53.) i Mozolevski (83.).

Manchester United teško je došao do četvrte pobjede u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Gubio je na gostovanju kod Brage do 80. minute, a onda do kraja utakmice zabio tri pogotka i osigurao prolazak u drugu fazu natjecanja. Utakmicu je obilježio kraći prekid u drugom poluvremenu zbog nestanka struje, koji je očito dobro došao Englezima.

Domaći su poveli u 49. minuti golom Alana iz jedanesetrca, a poravnao je Van Persie u 81. minuti. Za preokret se pobrinuo Rooney tri minute kasnije sa bijele točke, a konačnih 3:1 postavio je Hernandez u posljednjoj minuti.

Istim rezultatiom Galatasaray je u gostima pobijedio Cluj te prvom pobjedom zadržao šanse za plasman među 16 najboljih. Igrač utakmice bio je Yilmaz koji je postigao sva tri gola za Turke (18., 61., 74.). Počasni pogodak za domaće postigao je Sougou (53.).

U drugoj utakmici skupine E Juventus je sa 4:0 savladao Nordsjaelland. Golove su postigli Marchisio (6.), Vidal (23.), Giovinco (37.) i Quagliarella (75.).