Celta i s igračem manje deklasirala Las Palmas

Odigrana je i posljednja utakmica osmoga kola La Lige između Celte Vigo i Las Palmasa.

Završeno je i to osmo kolo španjolske La Lige, a večer je obilježila dominantna Celta koja je projurila kroz gostovanje kod Las Palmasa.

Gosti su tako nastavili dobar niz od četiri uzastopne utakmice bez poraza, a tijekom toga perioda skupili su osam bodova te se tako sada nalaze na solidnom 10. mjestu na tablici, piše Sportarena.hr.

Las Palmas nastavlja lošu seriju. Ovo im je četvrti poraz zaredom, a u posljednja dva susreta ukupno su primili čak šest golova.

Domaća je momčad pokazala dobru igru usprkos rezulatu koji to nikako ne sugerira. Las Palmas se uspio izboriti za višestruke šanse pred protivničkim golom, no lopta jednostavno nije mogla proći Blanca. Nizali su šanse Hernan te Garcia tijekom cijele utakmice, no vratar je bio siguran, a domaćini neprecizni kada se od njih najviše očekivalo.

Prvi šok za Las Palmas dolazi već na samom početku utakmice. U 16. minut Mor prima odličnu loptu u prostor od Wassa te ju smireno šalje pored vratara za 0:1 Celte.

Samo četiri minute kasnije, u 20., Aspas fantastičnom solo akcijom i možda malo i greškom vratara dovodi goste u vodstvo od 0:2.

Nakon odmora, već u 49. minuti, mrežu ponovno trese Aspas za potvrdu pobjede gostujuće ekipe. Ovoga puta ostavio je golmana ukopanoga u zemlji nakon dobre lopte koja ga dovodi u više manje jedan na jedan poziciju.

Nakon toga hvaljeni vratar Celte dobiva direktan crveni karton u 52. minuti no to nije uznemirilo goste.

Nastavili su nizati golove, a tu golijadu nastavlja Hernandez u 71. minuti te završava hattrickom Aspas, samo pet minuta kasnije, u 76. minuti susreta.

Na kraju slabašni Las Palmas uspijeva doći do čak dva utješna pogotka u umirućim trenucima utakmice. U 90. minuti Vitolo upisuje prvi pogodak za domaće uz 1:5, a s jednim od zadnjih dodira lopte na utakmici, u 93. Remy završava utakmicu na 2:5.