Cedevita bez većih problema pobjedila Široki (85:76)

Cedevita je u šestom kolu ABA lige ugostila u Domu sportova momčad Širokog i slavila 85:76. Zagrepčani su kontrolirali utakmicu od samog početka i nisu imali nikakvih problema na putu do očekivane pobjede…

Nakon dva poraza protiv Cibone i Oldenburga, Cedevita se vratila na pobjedničke staze. U Domu sportova je u šestom kolu ABA lige ugostila momčad Širokog i stigla do očekivane pobjede 85:76.

Iako rezultat možda i ne zvuči baš uvjerljivo,. pobjeda Cedevite nije niti u jednom trenutku dolazila pod znak pitanja. Domaćin je bio bolji protivnik, održavao je lakoćom prednost i Široki nije imao šanse.

Repešina momčad je ozbiljno i koncentrirano otvorila utakmicu i nije trebalo proći puno vremena da se odvoji. Već na polovici prve četvrtine uspjela je stvoriti prvu opipljiviju prednost i vrlo brzo dostigla i deset poena viška te je nakon prvih deset minuta vodila 25:15.

U drugoj dionici stvari su se dodatno pogoršale za Široki. Još u početku tog razdoblja gosti su se držali u igri koš na koš, ali onda je Cedevita napravila novi bijeg te je s pet poena u nizuAnte Delaša u posljednjoj minuti povela s do tada najviših 52:32, a na odmoru je vodila s plus 18.

Nekih dramatičnih promjena nije bilo u drugom dijelu. Uspio je Široki iskoristiti nešto opušteniji nastup Cedevite za smanjenje zaostatka pa je tako u 35. minuti uspio smanjiti na 76:68, noRamljak i Zubčić su spriječili neki veći povratak i Cedevita je mirno dovršila posao.

Nolan Smith je predvodio Cedevitu s 19 poena i pet asistencija dok je Miro Bilan dodao 15 poena. Kod Širokog Julius Coles je ubacio 13 poena, Johnathon Jones 11 uz šest asistencija, a Domagoj Bošnjak je dodao deset poena i šest skokova.

cedevita_siroki_02 cedevita_siroki_03 cedevita_siroki_04 cedevita_siroki_05 cedevita_siroki_01