Častan oproštaj od Lige prvaka: Sarajevo i u uzvratu poraženo od Celtica

Nogometaši Sarajeva časno su se oprostili od natjecanja u Ligi prvaka ove sezone. Bordo momčad je ispala u prvom pretkolu od Celtica s ukupnim rezultatom 5:2.

Nakon što je u glavnom gradu BiH škotski prvak slavio s rezultatom 3:1, i kod kuće na Celtic Parku je opravdao ulogu favorita i slavio je rezultatom 2:1, piše Klix.ba.

Od početka susreta nogometaši u zeleno-bijelim dresovima su nametnuli svoj ritam igre i konstantno su bili pred vratima prvaka BiH..

Prilike su se pred Kovačevićevim golom redale jedan za drugom, a mladi golman Sarajeva uspješno je zaustavio nekoliko pokušaja igrača Celtica iz daljine.

Ipak, u 25. minuti morao je po loptu u svoju mrežu. Edouard je nanizao četiri igrača Sarajeva, potom je lopta uz dosta sreće došla do Christieja koji je sa desetak metara iskosa sa lijeve strane iz mjesta šutirao u same rašlje, a Kovačević je samo pogledom ispratio let lopte u mrežu.

I nakon vodstva Celtic je nastavio napadati, a Kovačeić je bio ponovo u nekoliko navrata na visini zadatka, te se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za Celtic.

I u drugom poluvremenu domaćin je igrao mnogo bolje, ali je u jeku napada Celtica Sarajevo stiglo do izjednačenja u 63. minuti susreta.

Bolignoli je pogriješio, Tatar se izborio za loptu i dodao do Ahmetovića koji proslijeđuje za Rahmanovića, a on glavom ostavlja loptu Tataru koji lijevom nogom sa desetak metara šutira precizno i pogađa za 1:1.

Celtic je ipak stigao do pobjede u 76. minuti. Obrana Sarajeva je dozvolila McGregoru da se dugo namješta na udarac sa vrha kaznenog prostora, Kovačević je bio loše postavljen i veznjak Celtica je postigao pogodak po sredini gola gostiju za konačnih 2:1.

Sarajevo će svoj europski put nastaviti u trećem pretkolu Europske lige, a protivnika će saznati nakon žrijeba koji će biti održan 22. srpnja u švicarskom Nyonu.