Čapljincima pripala drama protiv Posušja, Širokom kontra Ljubušaka

Tri utakmice 14. kola Lige Herceg-Bosne za košarkaše odigrane su ovog vikenda i dok su Gruđani ipak na kraju rutinski odradili svoj dio posla u dva preostala dvoboja bilo je dosta zanimljivo.

U Grudama je gostovala momčad Busovače i prvo poluvrijeme se s favoriziranim domaćinom držala u rezultatskom egalu, međutim u drugom poluvremenu stvari su sjele na svoje mjesto i domaćin je slavio s 92:71 (16:18, 24:22, 27:14, 25:17).

Nikola Andrijanić je sa 16 poena i 8 skokova predvodio Gruđane, Željko Leko je dodao 15 poena, a Zlatko Galić 13 poena i 10 asistencija. U gostujućim redovima prednjačili su Zlatan Tepić s učinkom od 25 poena, 5 skokova i 5 asistencija, te Vladimir Gudelj s 24 poena i 15 skokova.

Čapljina je u derbiju kola pobijedila Posušje 74:73 (24:19, 14:15, 10:17, 26:22), te preuzela drugo mjesto prvenstvenog poretka, a do novog slavlja predvodili su je Branislav Radak s 20 poena i 14 skokova, Ivan Kuzman s 19 poena, 8 skokova i 5 asistencija, te Davor Karamatić s 15 poena i 11 skokova. Josip Penava je kod gostiju zabilježio 20 poena i 5 skokova, Ante Begić 20 poena i 4 skoka, dok je Dominik Jukić stigao do triple-double – 12 poena, 11 asistencija i 10 skokova.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u Ljubuškom gdje je Široki II sa 62:60 (17:19, 14:7, 15:17, 16:17) slavio protiv Ljubuškog, iako su domaćini bili rezultatski bolji u tri od četiri odigrane četvrtine. Ante Planinić je kod pobjedničke momčadi zabilježio učinak od 18 poena i 6 skokova, a Marko Bošnjak 15 poena i 6 skokova.

Ljubušaci su vodili 60:59 u završnici susreta, a onda je upravo Marko Bošnjak na šest sekundi prije kraja pogodio prvo slobodno bacanje za 60:60. Drugo je promašio, ali su gosti došli do lopte, a Ljubušaci ponovno radili prekršaj nad Bošnjakom koji je na dvije sekunde prije kraja pogodio oba slobodna i donio Širokobriježanima pobjedu 62:60.

Najbolji kod Ljubuškog bili su Dragan Džajić s 24 poena, odnosno Josip Golemac sa 16 poena i 7 skokova.

Rezultati 14. kola:
Grude – Busovača 92:71, Ljubuški – Široki II 60:62, Čapljina – Posušje 74:73.

Poredak:
Grude 11-1, Čapljina 9-4, Posušje 8-4, Široki II 8-5, Zrinjski II 7-5, Tomislav 5-6, Busovača 5-8, Ljubuški 2-10, Livno 0-12.