Bugari sebi zabili za pobjedu Hrvatske

Hrvatska je ostala na stopostotnom učinku u skupini H nakon što je slavila u Sofiji s minimalnih 1:0 protiv Bugarske. Hrvati su bili bolji od Bugara, posebice u prvom dijelu, no nisu zabili gol.

Naime, jedini pogodak na utakmici djelo je bugarskog igrača Nikolaja Bodurova koji zatresao svoju mrežu i donio Hrvatima tri boda.

Hrvati su svoju terensku inicijativu okrunili u 36. minuti kada je Rakitić ubacio u bugarski šesnaesterac, a povratnu loptu Peršića Bodurov nespretno skreće u svoju mrežu.

U drugom poluvremenu Bugari su zaigrali nešto bolje, no hrvatska obrana je izdržala i odnijela je kući tri važna boda. Ovom pobjedom protiv izravnog konkurenta hrvatska je reprezentacija napravila veliki korak ka plasmanu u Francusku jer će se na EURO plasirati dvije prvoplasirane reprezentacije, prenosi Bljesak.info

Sa šest osvojenih bodova Hrvatska dijeli vrh ljestvice s Italijom, slijede Norveška i Bugarska sa po tri boda, dok su Azerbajdžan i Malta bez bodova.

Hrvatska će u 3. kolu u ponedjeljak igrati protiv Azerbajdžana u Osijeku, a utakmica je na rasporedu u 20:45 sati.