Budućnost pokorila Pecaru

Široki je u nedjelju navečer doživio peti poraz u Jadranskoj ligi i drugi domaći. U utakmici 8. kola Jadranske lige Pecaru je nakon Igokee u prvom kolu osvojio i crnogorski prvak Budućnost.

Podgoričani su prije samo nekoliko dana igrali tešku utakmicu u Bilbau u okviru Eurokupa, gdje su izgubili tek u produžetku, no našli su snage da odnesu pobjedu iz Širokog 76:70.

Utakmicu su obilježile nevjerojatne oscilacije obje momčadi, o čemu svjedoče rezultati druge (26:6 za goste) i treće četvrtine (27:15 za domaće), no na kraju su važnu pobjedu ipak izvukli Crnogorci, za koje je trener Širokog Ivan Velić i prije utakmice ustvrdio da bolje igraju na strani nego u svojoj dvorani.

Od početka susreta igralo se koš za koš, no sve se okrenulo na stranu Budućnosti kada je kod 22:21 njihov trener Dejan Radonjić dobio tehničku pogrešku.

Marko Šutalo je pogodio samo jedno slobodno bacanje za Široki (23:21), a onda domaći upadaju u “crnu rupu”. Od te 15. minute do kraja poluvremena bh. prvak nije postigao niti jedan koš, a primio ih je 19!

Uključujući početni koš Geralda Leeja početkom drugog dijela bila je to serija 21:0 gostiju kojom su imali velikih 19 razlike na početku drugog poluvremena (42:21). No tada je došao red na seriju domaćih. Od 26:44 postigli su 20 koševa, a primili samo dva poena i utakmica je bila izjednačena (46:46).

Međutim, domaćinu je nestalo snage, a Crnogorci opet prave malu seriju za 52:46, što su uspjeli očuvati sve do samog kraja.

Crnogorski reprezentativac Vladimir Mihailović (24 koša za 22 minute) bio je prvo ime utakmice, Lee je dodao 14, a Čedomir Vitkovac 12 poena i pet asistencija. Kod Širokog opet je najbolji bio Darko Planinić (21 poen, 9-12 šut), Šutalo je dodao 18 poena i šest asistencija, a Boris Barać 14 koševa i šest skokova. (www.bljesak.info)