Brozović dva puta asistent u remiju Rome i Intera

U derbiju 17. kola talijanske Serije A, Roma i Inter su na rimskom Olimpicu remizirali rezultatom 2:2.

Rimljani su bolje otvorili utakmicu i poveli u 17. minuti. Pellegrini je šutirao s dvadesetak metara, a lopta je zakačila Bastonija i prevarila Handanoviča za 1:0

Nerazzurri su nakon toga zagospodarili terenom i zaigrali su znatno bolje. Redale su se prigode pred golom Rimljana, ali sjajni španjolski vratar Pau Lopez je fenomenalno obranio zicere Lukakua i Lautara Martineza.

Ipak, u 56. minuti, hrvatski reprezentativac Marecelo Brozović je sjajno i ubacio iz kuta i Španjolac je konačno svladan. Škriniar je bio najviši u skoku nakon Brozovićeva ubačaja te je glavom pogodio za 1:1. Samo sedam minuta kasnije gosti su stigli do poptunog preokreta.

Brozović je ponovno upisao asistenciju, a Hakimi je fenomenalno šutirao s 20 metara lijevom nogom i zakucao loptu pod samu prečku. I kada se činilo da gosti nose puni plijen, stoper Rome Mancini je u 86. minuti izvanrednom udarcem glavom pogodio gotovo sa 16 metara za 2:2 i podjelu bodova u velikom talijanskom derbiju.

Bh. reprezentativac Edin Džeko igrao je do 88. minute u dresu Rome, a drugi hrvatski reprezentativac u dresu Intera, Ivan Perišić u igru je ušao u 77. minuti.