Brekalo zabio prvijenac u dresu Torina

Nakon što je bio strijelac u dvije utakmice zaredom Marko Pjaca se ozlijedio, no golgetersku “štafetu” u momčadi Ivana Jurića je preuzeo drugi hrvatski nogometaš, Josip Brekalo, koji je pogotkom Veneziji osigurao bod Torinu (1:1) u šestom kolu talijanskog prvenstva.

Donedavni nogometaš Wolfsburga je nakon kontranapada gostiju u 56. minuti dočekao povratnu loptu Wilfrieda Singa i s 10-ak metara pospremio ju je u mrežu za vodstvo Torina.

Prije toga Venezia je zatresla mrežu u 25. minuti, ali nakon VAR provjere odlučeno je da je Dennis Toerset Johnsen bio u zaleđu.

Novi prvoligaš Venezia izjednačio je ipak iz kaznenog udarca u 79. minuti, a strijelac s bijele točke je bio Mattia Aramu. Jedanaesterac je skrivio Koffi Djidji prekršajem na Davidu Okerekeu, zbog kojeg je dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton i isključenje.

Jurić je s igračem manje bio prisiljen u 79. minuti izvaditi iz igre Brekala, umjesto kojeg je u igru ušao branič David Zima.

Još se ne zna hoće li Marko Pjaca propustiti i gradski derbi Torina i Juventusa koji je na rasporedu sljedećeg vikenda.

(Hina | Foto: LaPresse/ddp/USA/Profimedia)