Brazilci u nadoknadi zabili dva gola i srušili Kostariku

Bili smo nadomak još jednog iznenađujućeg rezultata na Svjetskom prvenstvu pošto su Kostarikanci u sudački dodatak susreta s Brazilom ušli s neodlučenih 0:0, ali u drugoj od šest minuta sudačkoga dodatka njihova obrana je ipak kapitulirala, potom u šestoj minuti nadoknade još jedanput, te su ostali bez željenoga boda.

Brazilci su očekivano prvi prijetili na ovoj utakmici, ali Coutinhov šut s 20-ak metara i nije baš bio za pamćenje. Kostarika je uzvratila deset minuta nakon toga kada je Gamboa lijepo probio desnu stranu i odigrao povratnu loptu za Borgesa koji se našao u velikoj prilici, ali je lopta otišla pokraj gola.

Marcelo je u 26. minuti proigrao Gabriela Jesusa koji postiže gol, ali ga suci zbog zaleđa opravdano poništavaju. Minutu potom dubinska lopta Coutinha za Neymara, ali je ovaj ostao malo prespor.

Marcelo je u 29. minuti šutirao s nekih 25 metara iskosa, ali u tom udarcu nije bilo prave preciznosti, baš kao ni minutu kasnije pri Coutinhovom pokušaju. Pozicija slična onoj s koje jer zabio Švicarcima, no danas ni on nije namjestio svoje nišanske sprave.

I za kraj poluvremena u 41. minuti još jedanput pokušava Marcelo s distance, ovaj put ide to u okvir gola, ali Marcelov klupski suigrač Kaylor Navas nema ozbiljnijih problema.

Prvu veliku priliku u nastavku dvoboja Brazilci su imali u 50. minuti kada je Gabriel Jesus glavom uzdrmao gredu, a nakon što se lopta odbila natrag u polje Paulinho je proigrao Coutinha, no udarac njegovoga klupskoga suigrača iz Barcelone izblokiran je, pa su Brazilci od svega dobili samo novi udarac iz kuta.

Veliku priliku u 56. minuti imao je i Neymar, ali se fantastičnom intervencijom istakao Navas. Paulinho u 58. minuti još jednom lijepo proigrava Coutinha, ali ovaj još jedanput šutira pravo u vratara Kostarike.

I Kostarikanci su zaprijetili u 68. minuti kada se stvorila gužva pred Alissonovim golom, međutim njegovi suigrači iz obrane glavometom u šesnaestercu su ipak otklonili tu opasnost. Thiago Silva je u 70. minuti pokušao glavom nakon Neymarovog ubačaja iz kuta, ali je loptu samo dobacio do Navasa, a potom je Neymar u 72. minuti ukrao loptu Kostarikancima i zamalo bio neprecizan s nekih 17 metara.

U 78. minuti nizozemski sudac Kuijpers dosuđuje najstrožu kaznu za Brazilce nakon nepropisnog zaustavljanja Neymara, ali nedugo potom na sugestiju “VAR sudaca” odlazi do njih, te poslije pregledavanja snimke poništava svoju prvobitnu odluku, pa Titeova momčad ipak ostaje bez penala u ovoj utakmici.

Navas je u 87. minuti zaustavio pokušaj još jednoga klupskog suigrača nakon što je i Casemiro pokušao s nekih 17 metara. I onda u drugoj od šest minuta sudačkoga dodatka Brazil ipak stiže u vodstvo. Firmino je glavom spustio loptu za Gabriela Jesusa, ovaj lijepo ostavio za Coutinha, a on iz blizine zabio svoj drugi gol na prvenstvu i donio veliko slavlje za Brazilce.

I onda u 96. minuti još jedna kontra Brazilaca, Casemiro proigrava na desnoj strani Douglasa Costu, ovaj nesebično u sredinu ubacuuje za Neymara, a ovaj iz blizine ipak zabija svoj gol i postavlja konačnih 2:0.

SANKT PETERSBURG – Gradski stadion. Gledatelja: 64.400. Sudac: Bjorn Kuipers (Nizozemska). Utakmica 2. kola skupine E SP-a: Brazil – Kostarika 2:0 (0:0). Strijelac: 1:0 Coutinho (90+2), 2:0 Neymar (90+6). Žuti kartoni: Neymar i Coutinho (Brazil), Acosta (Kostarika).

BRAZIL (4-3-3): Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (od 68. Firmino), Casemiro, Coutinho – Willian (od 46. Douglas Costa), Gabriel Jesus (od 93. Fernandinho), Neymar. Izbornik: Tite.

KOSTARIKA (3-4-2-1): Navas – Gonzalez, Acosta, Duarte – Gamboa (od 75. Calvo), Borges, Guzman (od 83. Tejeda), Oviedo – Ruiz, Venegas, Urena (od 54. Bolanos). Izbornik: Oscar Ramirez.