Braga velikim preokretom do pobjede u Berlinu, Sociedad slavio u Salzburgu

U prvim utakmicama 2. kola Lige prvaka Real Sociedad je slavio u gostima kod RB Salzburga, dok je u Berlinu portugalska Braga slavila kod Uniona s 3-2.

U Salzburgu je Real Soiedad iz dva protunapada u prvih pola sata postigao dva pogotka preko Mikela Oyarzabala (7.) i Braisa Mendeza (29.). To je bilo dovoljno za pobjedu, iako je austrijski prvak prijetio, ali bez udarca u okvir sve do 96. minute.

U 47. minutu dosuđen je jedanaesterac nakon prekršaja nad mladim hrvatskim reprezentativcem Rokom Šimićem, ali je VAR nakon dugog razmatranja poništio tu odluku.

Šimić je odigrao cijelu utakmicu, a u 78. minuti je za Red Bull ušao i Luka Sučić, javlja Hina.

U ovoj skupini kasnije igraju Inter i Benfica.

U Berlinu je Union u prvoj domaćoj utakmici Lige prvaka u povijesti počeo furiozno i poveo 2-0 golovima Surinamca Sheralda Beckera (30., 37.), ali su se Portugalci vratili u igru pogocima Malijca Sikoua Niakate (41.) i Nizozemca Brume (51.).

Union je bio na pragu prvog boda ikad u Ligi prvaka sve do 95. minute kada Andre Castro udarcem s 20 metara donosi pobjedu Bragi.

Josip Juranović je igrao cijelu utakmicu za Union, prenosi Hina.

U ovoj skupini od 21:00 sat igraju Napoli i Real Madrid.