Bosna uvjerljiva protiv Zrinjskog u bh obračunu ABA lige

Košarkaši Bosne Royal uvjerljivo su svladali Zrinjski u 13. kolu Druge ABA lige rezultatom 80:59. Iako se u Skenderiji očekivao neizvjestan meč, domaći košarkaši su na kraju stigli do uvjerljivog trijumfa i mostarskom timu nisu dopustili apsolutno ništa u ovom srazu.

Samo u uvodnih pet minuta susreta Zrinjski je bio ravnopravan tim, a zatim je uslijedila nevjerojatna serija trica Bosne. Domaći su tricama naprosto razbijali suparnika, pogađali su svi, a odgovora s druge strane nije bilo i nakon prve četvrtine domaći košarkaši su imali plus devet – 26:17, piše SportSport.ba.

Do kraja prvog poluvremena Bosna Royal je i dalje bolji protivnik. Zrinjski je imao velikih problema, posebno u napadačkom dijelu, a to je sarajevska momčad maksimalno koristila. Pogodili su čak devet trica u prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa 18 poena razlike – 50:32.

Ni nastavak dvoboja nije ponudio previše od gostiju iz Mostara. Tim Hrvoja Vlašića je odigrao vjerojatno najlošiju utakmicu sezone i jednostavno protiv raspoloženog domaćina nisu mogli apsolutno ništa.

Prednost Bosne Royal se povećavala iz minute u minut. Na kraju su slavili trijumf od 21 poena razlike i stigli su do četvrtog trijumfa u sezoni Druge ABA Lige.

Jamir Hanner je bio nezaustavljiv i za Zrinjski. Amerikanac je susret završio s double-double učinkom od 23 poena i 13 skokova, a jako dobar je bio i Draško Knežević sa 16 poena. Kod Zrinjskog Luka Igrutinović je ubacio 14, a Marko Ramljak 11 poena.