Bosna srušila Borac i izborila majstoricu

Košarkaši Bosne pobijedili u Borac iz Banja Luke 74:60 u drugoj utakmici polufinala play-offa Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u sarajevskoj Skenderiji.

”Studenti” su izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji koja se igra na dvije pobjede. Tako će odluka o finalistu, ali i sudioniku regionalne ABA 2 lige u sljedećoj sezoni biti donesena u Banjoj Luci gdje će biti odigrana treća utakmica, tzv. majstorica.

Za razliku od neizvjesnog prvog susreta polufinala u Banjoj Luci, u srijedu je u Sarajevu domaća momčad dominirala tijekom cijele utakmice. Izuzev početnih par minuta, Bosna je imala prednost, a do dvoznamenkaste razlike došla je u završnici prvog poluvremena i tu prednost zadržala do kraja susreta, javlja Fena.

NBA zvijezda pratila utakmicu na Pecari

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bili su Vojin Ilić sa 17 koševa i sedam asistencija, Jure Zubac s “duble-double” učinkom od 12 koševa 10 skokova te Đoko Šalić s 11 poena od kojih devet u prvom poluvremenu.

Radoš Šešlija s 12 i Jarod West s 11 koševa bili su najefikasnij u redovima Borca.

Prvi finalist je branitelj naslova Igokea koja je s 2-0 u seriji bila bolja od Širokog.