Borussia u derbiju u 13 minuta povela 4:0, a onda se dogodio ludi povratak Schalkea

U 13. kolu Bundeslige Borussia Dortmund na Westfallenu je ugostila Schalke i od 12. do 25 minute mu zabila čak četiri gola, a na kraju su gosti senzacionalno došli do boda (4:4).

Kakva je to ludnica bila u Dortmundu, utakmica o kojoj će se još dugo pričati, možda i najnevjerojatnija ove sezone u svim Ligama petice.

U 12. minuti Pierre-Emerick Aubameyang je pogodio za vodstvo protiv mrskog rivala, a šest minuta kasnije bilo je 2:0 poslije autogola Benjamina Stamboulija. Na 3:0 povisio je Mario Götze u 20. minuti, a ‘blitz-krieg’ domaćina nastavio je Raphael Guerreiro u 25.

S tim rezultatom otišlo se na odmor i nitko nije mogao vjerovati u povratak gostiju. I Schalkeovi navijači na tribinama bili su utučeni i bijesni. No malo nogometno čudo se dogodilo u drugom poluvremenu.

Prvo je u 61. pogodio Guido Burgstaller, a u 65. minuti na 4:2 smanjio Amine Harit. Domaćina je polako počela hvatati panika i nervoza, a Aubameyang je u 72. dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. No i gosti su kasnije ostali s igračem manje jer su odradili sve izmjene, a ozlijedio se Harit.

Schalke je krenuo na sve ili ništa i to mu se isplatilo, Daniel Caliguri je zatresao mrežu crnožutih u 86. minuti, a čudesnih 4:4 donio je Naldo golom glavom nakon kornera u četvrtoj minuti sudačke nadokande.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, je na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena izgubio sa 0:1 golom Kevina Vollanda u 76. minuti.

Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je za Eintracht odigrao cijeli susret, imao je nekoliko dobrih prigoda za pogodak. U 49. minuti Rebićev udarac u korner je izbio branič Leverkusena Jonathan Tah. A nakon kornera Rebić je ponovno bio u prilici, ali je njegov pokušaj glavom blokiran.  U 60. minuti Rebić je sa vrha kaznenog prostora gađao gornji desni kut, no vratar Leverkusena uspio je zaustaviti loptu. Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Leverkusena, piše Tportal.hr.

Drugoplasirani Leipzig je svladao Werder sa 2:0, a strijelci su bili Naby Keita (34) i Bernardo (87).