Borussia D. senzacijom u polufinale, Galatasarayu ‘Pirova pobjeda’

BORUSSIA DORTMUND – MALAGA

Nogometaši Borussije Dortmund priredili su veliku senzaciju protiv Malage i s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi izborili polufinale Lige prvaka. Nakon što je prvi susret u Španjolskoj završio bez pogodaka, Borussia je u uzvratu slavila s 3:2.

Većim dijelom bila je to rastrgana utakmica, niti nalik prvom susretu u kojoj su se prilike nizale jedna za drugom. Prvo poluvrijeme bilo je vrlo siromašno prilikama, a poveli su gosti u 25. minuti i to iz prvog udarca prema vratima Borussije. Joaquín se oslobodio svoji čuvara i s vrha šesnaesterca pogodio mrežu.

Nakon toga Borussia je pojačala tempo, ali nije uspijevala stvoriti pravu priliku, sve do 40. minute. Tada je uslijedila lijepa akcija trojca Götze, Reus, Lewandowski u kojoj je Reus petom uposlio Lewandowskog koji izjednačava na 1:1.

Početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, velika prilika za Malagu. Joaquin iz neposredne blizine puca glavom, ali vratar Borussije Weidenfeller čudesno brani. Weidenfeller još jednom spašava Borussiju 70. minuti, kada je zaustavio izvrstan udarac Toulalana. Potom dvije velike prilike za Borussiju, u 76. minuti za Reusa, a u 79. za Götzea, ali Willy Caballero je izvrsno reagirao u oba navrata.

Kazna je stigla u 82. minuti, Baptista je asistirao za Eliseua, koji je možda bio u zaleđu, i neometan postiže pogodak. U tim trenucima činilo se da je Malaga u polufinalu, jer je Borussia morala postići još dva pogotka, ali u sudačkoj nadoknadi nevjerojatan preokret.

Borussija je naplatila sve propuštene prilike. Prvo je Reus u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon odbijanca izjednačio na 2:2, a u trećoj minuti sudačke nadoknade za veliku senzaciju pobrinuo se Felipe Santana, koji je nakon velike gužve postigao pogodak za polufinale, ali čini se da je tome prethodilo zaleđe Lewandowskog.

Momčad Jürgena Kloppa tako je izborila polufinale i ostala jedina neporažena ekipa u Ligi prvaka ove sezone.

GALATASARAY – REAL MADRID

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u polufinale Lige prvaka premda su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala izgubili u Istanbulu od Galatasaraya s 3:2. Međutim, Kraljevski klub je u prvom susretu u Madridu pobijedio s 3:0 i tako prošao dalje s ukupnim rezultatom 5:3.

Utakmica nije mogla bolje početi za Madrižane. Već u sedmoj minuti Cristiano Ronaldo je na asistenciju Samija Khedire pogodio za 1:0. Do kraja poluvremena domaćin je pritiskao, trudio se no rezultat se nije mijenjao.

U 57. minuti Galatasaray je ipak izjednačio nakon sjajnog pogotka Ebouea. U 71. minuti Sneijder je povisio prednost turskog sastava, a već minutu poslije Drogba je pogotkom petom bacio u trans domaće navijače. Reprezentativac Obale Bjelokosti u 81. minuti je postigao i svoj drugi pogodak, no on je ipak poništen zbog zaleđa. Sve dvojbe oko imena putnika u polufinale razriješio je Ronaldo svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Portugalski majstor je time stigao do brojke od 11 pogodaka ove sezone u Ligi prvaka i vodeći je strijelac. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Kraljevski klub.

Real Madrid je tako u svojem 30. četvrtfinalu u Kupu ili Ligi prvaka izborio 24. polufinale, što nije uspjelo nijednom klubu u povijesti. Sjajan niz produžio je i Portugalac Jose Mourinho koji i dalje ima stopostotni učinak u četvrtfinalima. U sedmom pokušaju izborio je sedmi polufinale pri čemu treće uzastopno na klupi Kraljevskog kluba. Do polufinala je stigao i na klupi Porta (2004.), Chelseaja (2005. i 2007.) te Intera (2010.).

Preostale dvije uzvratne utakmice četvrtfinala igraju se u srijedu, a sastaju se Juventus i Bayern te Barcelona i PSG. Bayern je u prvom susretu u Münchenu slavio s 2:0, a PSG i Barcelona su u Parizu remizirali 2:2. (HRT.hr)