Borna Ćorić svladao prvoga igrača svijeta!

Odličan nastup BornĆorića okrunjen je velikim skalpom. Hrvatski je tenisač svladao prvoga igrača svijeta Andyja Murraya s dva pute a po 6:3…

Nije dobro krenuo ovaj tjedan za Bornu Ćorića jer je mladi hrvatski tenisač morao prolaziti kvalifikacije za ulazak u glavni turnir Mastersa u Madridu. Nakon što je u finalu kvalifikacija izgubio od Kukuškina, u turnir je ušao kao sretni gubitnik i potpuno opravdao očekivanja.

Nakon pobjeda protiv Mische Zvereva i Pierrea-Huguesa Herberta, u osmini finala ga je čekao prvi tenisač svijeta Andy Murray, kojega je u vrlo dobrom meču izbacio u dva seta nakon nešto manje od sat i pol vremena igre, iskoristivši sve prilike koje mu je Škot ponudio.

Nakon pobjeda protiv Nadala, Ćorić je već drugi puta u karijeri svladao i Britanca te postao prvi lucky loser u 16 godina koji je prošao među najboljih osam na ovom turniru.

Slab prvi servis prvoga igrača svijeta Ćorić je iskoristio u petom gemu kada je napravio break za 3:2, međutim, Britanac uzvraća na isti način. Ipak, izjednačen rezultat nije dugo potrajao jer je hrvatski tenisač ponovno na sličan način oduzeo servis svom protivniku. Treći break u prvom setu ujedno je značio i nešto lagodnije osvajanje prvog seta.

Za razliku od Ćorića koji je imao jednu break loptu, Murray nije uspio iskoristiti dvije u drugom setu i to mu se osvetilo u najgorem trenutku. Hrvatski je tenisač bez izgubljenoga poena oduzeo servis, poveo s 5:3, nakon čega je iskoristio drugu meč loptu za novi veliki skalp u karijeri.

Za ulazak u polufinale će igrati protiv boljega iz dvoboja Dominica Thiema i Grigora Dimitrova.