Borbena Gruzija razvalila nezainteresiranu Hrvatsku

U posljednjem petom kolu grupne faze Europskog prvenstva košarkaši Hrvatske poraženi su od Gruzije 71:58 te su se na taj način porazom oprostili od domaće publike. Za izabranike Velimira Perasovića ova utakmica je bila rezultatski nevažna budući su jučerašnjom pobjedom protiv Nizozemske osigurali drugo mjesto u skupini.

Već tradicionalno, Hrvatska je loše ušla u susret te je nakon prve četvrtine gubila 14:13. U drugoj četvrtini nastavlja se skromna igra obje reprezentacije, ali Hrvatska uspijeva preokrenuti rezultat u svoju korist te na poluvrijeme odlazi sa prednošću 28:25.

Blijeda igra Hrvatske nastavlja se u trećoj četvrtini te je na kraju treće četvrtine rezultat na semaforu glasio 47:44 u korist Gruzije. Polovicom posljednje četvrtine Gruzija radi seriju 16:0 te je tako par minuta prije kraja rješila pitanje pobjednika u tom susretu.

Ovim porazom Hrvatska je negativno iznenadila domaću publiku, ali nadamo se da je to samo bio loš dan za košarkaše Hrvatske te da će svoje pravo lice pokazati u knock out fazi u Francuskoj. Oko šest tisuća gledatelja zvižducima je ispratilo hrvatske košarkaše nakon vrlo slabe igre.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Luka Žorić sa 16 poena te Ante Tomić s 10, kod Gruzijaca najbolji su bili Sanadze, Pachulia s 12 te Sanikidze s 11 poena.

Hrvatska će protivnika u osmini finala saznati nakon večerašnjeg ogleda Litve i Češke koji počinje u 20:30. Ako Litva pobjedi, protivnik Hrvatske će biti reprezentacija Češke, u slučaju pobjede Češke, Perasovićevim izabranicima će se suprostaviti reprezentacija Latvije.