Borac u završnici utakmice slomio otpor Olimpika

Borac je u susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine svladao Olimpik s 2:0.

Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je veoma čvrstu igru Olimpika. Prepustili su gosti Borcu posjed lopte, a Slavko Petrović je odlučio često udvajati Gorana Zakarića koji nije uspio kreirati ništa u fazi napada.

Prva kakva-takva prilika je viđena u 20. minuti. Zakarić iz slobodnog udarca šutira pored gola, a na novu se priliku čekalo 15 minuta.

Borac je u 35. minuti propustio veliku priliku da dođe do vodstva. Stojan Vranješ je napravio sve dobro osim završnice jer mu je Hadžić skinuo zicer.

Na odmor se otišlo bez golova, a trener Borca Marko Maksimović na početku drugog dijela radi rokade u timu.

Priliku su dobili ofanzivci Ziljkić i Mehanović, Čavić i Milojević su ostali na klupi, Vojnović je prešao na stopersko mjesto, a Vranješ u vezni red.

Već u prvom napadu u nastavku utakmice Borac stvara veliku priliku. Zakarić matira Hadžića koji je bio izvan crte, ali Lekanić spašava na gol-crti i ostalo je 0:0.

Napadao je Borac, ali bezuspješno. Gosti su igrali također dosta dobro, čekali su priliku iz kontre, a najbolju priliku propuštaju u 69. minuti susreta.

Imao ju je Kenan Horić. Nakon prekida dobro šutira stoper Olimpika, a Bojan Pavlović sjajno brani, piše Sportsport.ba.

Čvrsto se igralo sa obje strane do kraja. Borac je imao posjed lopte, pokušavao je doći do gola, a u tome je konačno uspio u 87. minuti. Ćosić odlično ubacuje, obrana Olimpika loše reagira, a Dejan Meleg zabija za 1:0.

U nadoknadi Borac stiže do drugog gola. Horić ruši Mehanovića u kaznenom prostoru, sudac pokazuje na jedanaesterac, a Stojan Vranješ zabija za konačnih 2:0.