Borac slavio kod Tuzle i izbio na vrh ljestvice

Nogometaši banjalučkog Borca pobijedili su Tuzlu City 0:1 u susretu 11. kola Premijer lige BiH igranom u subotu u Srebreniku.

Pogodak za pobjedu Banjalučana postigao je Momčilo Mrkaić u 79. minuti pošto je iskoristio smušenost domaće obrane nakon ubačaja iz kornera.

U prvom poluvremenu viđena je borbena utakmica. Borac je prijetio preko Zakarića, Tatara i Lukića, a Tuzla City preko Smajlagića i Mišića. Na odmor se otišlo bez golova.

Loš teren bio je glavni protivnik za igrače obje momčadi jer nisu mogli pokazati što znaju i umiju. Domaći, odnosno vratar Fejzić, umalo nije postigao autogol kada se okliznuo prilikom ispucavanja, ali je loptu uspio stići na gol liniji.

Igra se odvijala između dva šesnaesterca sve do vodećeg i ispostavit će se odlučujućeg gola za pobjedu Banjalučana.

Tuzla City je u posljednjih desetak minuta krenula na sve ili ništa, ali nisu uspjeli doći do boda.

Pobjedom su Banjalučani prestigli Tuzla City na ljestvici te su preuzeli vrh Premijer lige BiH.