Borac nakon crvenog kartona slomio otpor Veleža i preuzeo prvo mjesto na ljestvici

Nogometaši Borca su u desetom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Velež rezultatom 2:0 i došli na čelo prvenstvene ljestvice.

Nakon vrlo lošeg prvog poluvremena, u kojemu nije bilo nekih izrazitih prigoda, stvari su počele rasplitati početkom drugog dijela.

Naime, Velež je ostao s igračem manje u 51. minuti susreta zbog drugog žutog, a ujedno i crvenog kartona Brazilca Brandaa, a to je Borac znalački iskoristio do kraja susreta. U 60. minuti susreta poveli su 1:0 kada je Zakarić iskoristio odličan ubačaj Ćosića.

Mostarci su u nastavku pokušavali doći do izjednačenja unatoč čovjeku manje na terenu, ali u tome nisu uspjeli jer je Borac u 87. minuti susreta otklonio sve dvojbe drugim golom preko Brazilca Cruza.

Borac je sada preuzeo prvu mjesto na ljestvici s 21 osvojenim bodom iz deset utakmica, Sarajevo je drugo s bodom manje i dvije utakmice manje, dok je mostarski Velež šesti sa 15 bodova.

Široki dominirao 60 minuta pa pao, ali na kraju upisao važnu pobjedu protiv Krupe